آغاز برنامه گسترده مرمت سایت های تاریخی فارس

 آغاز برنامه گسترده مرمت سایت های تاریخی فارس

لاکو/فارس مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان فارس از آغاز برنامه گسترده مرمت سایت های تاریخی استان خبر داد.

محمد ثابت اقلیدی امروز، 19 اردیبهشت ماه 1403 در حاشیه بازدید خبرنگاران داخلی و خارجی از مجموعه جهانی تخت جمشید گفت: آغاز برنامه گسترده مرمت گام بلندی در حفظ و احیا میراث ارزشمند این استان است که هم اکنون با برنامه ای منسجم و با همت بی دریغ متخصصان برجسته، عملیات مرمتی و ساماندهی و بهسازی سایت های تاریخی چون تخت جمشید و محور ساسانی فارس آغاز شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان فارس افزود: در برنامه های مرمتی با بهره گیری از جدیدترین فناوری ها و روش های علمی نقوش و آثار سنگی مجموعه ها مرمت می شود.

وی در ادامه سخنانش به انجام یکسری فعالیت های زیرساختی در مجموعه جهانی تخت جمشید اشاره کرد و افزود: برای رفاه حال مسافران و گردشگران ورودی به مجموعه جهانی تخت جمشید پروژه بهسازی و تعویض پلکان های چوبی در این سایت جهانی آغاز شده و پیشرفت متناسبی داشته و به زودی این پروژه بزرگ تکمیل خواهد شد.

ثابت اقلیدی همچنین به ساماندهی بلوار ورودی تخت جمشید، فضای سبز و بهسازی و ساماندهی سرویس های بهداشتی فعلی و تعبیه مکان مناسب برای سرویس های جدید اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی ها به زودی ساختمان موزه تخت جمشید (موزه هخامنشی فارس) مرمت و بهسازی خواهد شد و طرح توسعه این مجموعه نیز در دستور کار است.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان فارس در ادامه به راه اندازی خط اتوبوس گردشگری در مسیر مجموعه جهانی تخت جمشید به حرم احمدبن موسی شاه چراغ (ع) اشاره کرد و افزود: برای توسعه گردشگری فارس و ارتباط معنوی بین گردشگری زیارتی و تاریخی همچنین ایجاد تسهیلات مناسب به گردشگران ایجاد این مسیر یک ضرورت است.

ثابت اقلیدی، توسعه زیرساخت های گردشگری را اولویت دانست و گفت: ظرفیت بالای گردشگری در استان فارس از یک سو و تعدد و تنوع آثار تاریخی و اقلیمی از سوی دیگر از جمله عواملی هستند که می توانند صنعت گردشگری را در این استان توسعه دهند.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد " آغاز برنامه گسترده مرمت سایت های تاریخی فارس" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با " آغاز برنامه گسترده مرمت سایت های تاریخی فارس"، کلیک کنید.