آغاز رویداد گفتاورد ملی نخبگان در پهنه آذربایجان – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

آغاز رویداد گفتاورد ملی نخبگان در پهنه آذربایجان - خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار لاکو، اولین گفتاورد ملی نخبگان پهنه آذربایجان با شعار “نخبگان؛ حکمرانی دانش بنیان” باهدف تعامل نخبگان، مدیران و مردم برگزار می شود و رویدادی چهار مرحله ای است که در مرحله نخست، شرکت کنندگان می توانند ایده های خود را در 5 محور اصلی شامل حوزه های «مالی و ارزی»، «منابع طبیعی»، «امنیت غذایی»، «نظام سلامت» و «حکمرانی هوشمند» ارایه کنند.

این رقابت، مجموعه مناظره هایی برای رسیدن به چرخش های تحول آفرین است و شنیدن و تقویت ایده های نخبگانی، دانش بنیان تر کردن مدیریت کشور، افزایش تفاهم اجتماعی و رشد عمومی از مهم ترین اهداف برگزاری آن است.

معاون توسعه شرکت های دانش بنیان معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری امروز در مراسم آغاز این رویداد در تبریز افزود: آذربایجان شرقی ظرفیت های بی نظیری دارد که باید با همدلی شرایطی فراهم کنیم که از این ظرفیت بهترین استفاده شود.

اسدی فرد ضعف در همکاری و هم افزایی را از مهم ترین مشکلات کنونی کشور خواند و افزود: وظیفه ملی نخبگان جدای از توسعه کسب وکار، کمک به توسعه کشور و امیدآفرینی و همدلی است.

رییس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی هم با اشاره به ماموریت این بنیاد برای شناسایی، پرورش و بها دادن به نخبگان در همه حوزه ها و نقشی که نخبگان می توانند در حل مشکلات کشور داشته باشند، خاطرنشان کرد: گفتاورد ملی نخبگان تلاش می کند همه نخبگان، دغدغه مندان و هر مخاطب با هر ایده ای را برای حل چالش های اصلی حاکمیت پای کار بیاورد.

دکتر زندی اذعان داشت: در این رویداد، کشور به هشت پهنه جهت بهتر پیشبرد فرآیند اجرایی آن تقسیم شده که در «پهنه آذربایجان» به میزبانی آذربایجان شرقی، استان های آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل را نیز در برمی گیرد.

بر اساس این خبر در مرحله اول این رویداد ملی، ایده های شرکت کنندگان در پنج محور اصلی دریافت خواهد شد و در مرحله دوم، محتواهای ارسالی که توسط فرد یا یک تیم آماده می شود که پس از یک ارزیابی اولیه، در قالب یک پوستر در نمایشگاهی به همین منظور به نمایش درخواهد آمد و در مرحله سوم، هشت اثر یا هشت نفر برگزیده باید تیم خود را با کمک افراد سایر تیم های حذف شده تکمیل کنند و سپس بااتصال به یک مربی، برای مرحله رقابتی آماده خواهند شد همچنین در مرحله چهارم، برای عمق بخشی به محتواهای دریافتی و همچنین برای اینکه ضمانت اجرایی پیدا کنند، ارزیابی و داوری ها با حضور مدیران اجرایی و اندیشمندان خبره هر موضوع انجام خواهد شد.

گفتنی است، نخبگان، اساتید، دانشجویان، آموزگاران و علاقه مندان به شرکت در این رویداد بزرگ، تا 28 خرداد 1403 فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه ای که به همین منظور تدارک دیده شده به آدرس « https://debate.bmn.ir» ثبت نام و شرکت کنند.

لازم به ذکر است، به برگزیدگان رقابت نهایی اولین گفتاورد ملی نخبگان، علاوه بر جایزه نقدی 10 میلیارد ریالی، 10 میلیارد ریال اعتبار بابت عملیاتی کردن راه کارهای منتخب پرداخت خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز رویداد گفتاورد ملی نخبگان در پهنه آذربایجان – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز رویداد گفتاورد ملی نخبگان در پهنه آذربایجان – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.