اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای دو هزار و 172 روستای لرستان

اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای دو هزار و 172 روستای لرستان

لاکو/لرستان مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) لرستان از اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای دو هزار و 172 روستای استان خبر داد.

مجید طایف 17 بهمن ماه با اشاره بر اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها بیان کرد: این طرح با حمایت و پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و مجری بودن سازمان جهاد کشاورزی با هدف توسعه کمی و کیفی، بررسی تنگناها و اصلاح روش های معمول، مکانیزاسیون، خاک ورزی حفاظتی، تغذیه، تناوب، مدیریت مزرعه و تامین بذر محصولات اساسی انجام می شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) لرستان گفت: مدت زمان اجرای طرح پنج سال بوده که در کشور سال چهارم و در لرستان در مرحله سومین سال اجرا است.

وی با اشاره به هدف گذاری اجرای طرح جهش تولید افزود: سطح برنامه کشوری 5 میلیون و 240 هزار هکتار بوده که لرستان با سهم 7 درصد تحت پوشش این طرح قرار گرفت.

طایف تصریح کرد: تعهد کشت استان 370 هزار هکتار است که از میزان 56.7 درصد گندم و 20 درصد جو  بوده و تاکنون 262 هزار هکتار به میزان 70 درصد کشت شده است.

وی سطح گسترش این طرح را در 12 شهرستان و دو هزار و 172 روستا برشمرد و افزود: بیشترین تعهد کشت مربوط به شهرستان های کوهدشت و نورآباد به ترتیب با 18.9 درصد و 18.4 درصد است و همچنین کمترین سطح زیر کشت به شهرستان های چگنی با 4.1 درصد و دورود با 4درصد رسید.

مدیرکل ستاد اجرایی لرستان یادآور شد: تعهد این طرح جهت تامین ادوات کشاورزی بالغ بر 667 میلیارد ریال به تعداد 550 دستگاه ادوات؛ که مرحله اول آن به میزان 196میلیارد ریال تخصیص یافت و در این راستا همچنین 93 دستگاه تحویل و تامین شده است.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای دو هزار و 172 روستای لرستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای دو هزار و 172 روستای لرستان"، کلیک کنید.