اعضای ستاد ملی کنگره 36 هزار شهید دانش آموز منصوب شدند – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری لاکو، رضامراد صحرایی، در این جلسه با بیان اینکه برنامه های شهدا مصداق فرمایش مقام معظم رهبری در دادن دید ملی به دانش آموزان است، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند به دانش آموزان دید ملی بدهید و مصداق دید ملی، پیروی از راه شهدا است.

وی با بیان اینکه شهدا، الگوهای فوق العاده برای دانش آموزان هستند، تاکید کرد: کار شهدای دانش آموز باید به خود دانش آموزان سپرده شود. کار برگزاری این کنگره باید به دانش آموزان سپرده شود و ما کار هدایت و حمایت و نظارت آن ها را انجام دهیم. توقع ما از استانداران این است که این کار را به درستی انجام دهند. از آقای فلاحتکار که به عنوان مسیول کمیته استان ها منصوب شده اند می خواهم که این مهم را پیگیری و انجام دهند و دانش آموزان کار را به دست بگیرند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تولیدات این حوزه مسیر تعالی نسل آینده خواهد شد. زندگی نامه و وصیت نامه شهدا باید مانند یک فرهنگ ترویج شود.

صحرایی ادامه داد: سال گذشته عطر شهدا در 36 هزار مدرسه کشور آکنده شد و امسال باید بهتر از سال گذشته این کنگره برگزار شود. شهدا مانند ستاره هستند برای پیدا کردن راه، الگوهای فوق العاده و در دسترس دانش آموزان هستند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه برای تقویت هویت ملی ، شهدا مهمترین الگو هستند، گفت: جلسه ستاد ملی کنگره ملی شهدای دانش آموز باید منظم تشکیل شود تا روند کارها مورد بررسی قرار گیرد. جایی اگر حمایتی لازم است، هم فکری لازم است انجام شود.

وصیت نامه شهدا؛ درس نامه های عرفانی است

وزیر آموزش و پرورش در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین پورثانی، معاون پرورشی و فرهنگی را به عنوان قایم مقام خود در ستاد برگزاری کنگره ملی شهدای دانش آموز تعیین کرد و گفت: همچنین مدیریت دستاوردها و دانش این کار هم مهم است؛ از این طریق دیگر کنگره و یادواره به یک زمان خاص محدود نمی شود.

صحرایی وصیت نامه شهدا را درس نامه های عرفانی برشمرد و گفت: این کنگره ها بهانه ای برای جمع آوری این آثار، پیام شهدا، وصیت نامه شهدا و در معرض قرار دادن آن هاست.

وی ضمن درخواست از قایم مقام سازمان دانش آموزی و مسیول کمیته استان ها برای تهیه لیستی از وظایف هر استان و هر مسیول، تاکید کرد: ان شالله کارها طوری برنامه ریزی شود که همه استان ها تا پایان خرداد زمان برگزاری کنگره خود را اعلام کنند.

صحرایی بر استفاده از فرصت تابستان و فراغت بیشتر دانش آموزان برای برگزاری کنگره تاکید کرد و گفت: فرصت فوق العاده ای است که ما در جمع هایی قرار بگیریم که نام و یاد شهدا در آن ها وجود دارد. این کارها، برکت کار ماست.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از این جلسه ضمن تبریک انتصاب دبیرکل جدید اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، اظهار کرد: اتحادیه یکی از نهادهای بسیار پرافتخار نظام جمهوری اسلامی ایران است و خدا می داند که در این سال ها این اتحادیه چقدر توانسته است منشا خدمات باشد. بنده از زحمات آقای تاریخی تشکر می کنیم و برای برادر گرامی آقای جانعلی پور آرزوی موفیت دارم و امیدوارم ایشان یک روح تازه و نفس تازه ای به اتحادیه بدهند.

امیدوارم آقای فلاحت کار منشا خدمات مهمی در سازمان دانش آموزی باشند و راه تازه ای را باز کنند

صحرایی همچنین انتصاب علی فلاحت کار به عنوان قایم مقام سازمان دانش آموزی را تبریک گفت و افزود: حضور ایشان را گرامی می دارم و انشالله یک راه تازه را باز خواهند کرد. امیدوارم با کمک همکاران منشا خدمات مهمی باشند. از آقای بیگدلی قایم مقام سابق هم تشکر می کنم و حتماً باید از ایشان به نیکی استفاده شود.

جانعلی پور: باید مردم از زحمات فرزندان خود در مدارس بهره مند شوند

اسماعیل جانعلی پور دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: اتحادیه تجربه حضور در عرصه فعالیت در زمینه شهدای دانش آموز را دارد. لشکر فرشتگان برای دختران طراحی شده است برای هم نشینی با خانواده شهدا، که تماماً در خدمت کنگره ملی خواهند بود. پیشنهاد می کنم که دستاوردهای این کنگره در نمایشگاه بزرگ و پهنه های مختلف در اختیار مردم قرار گیرد تا از زحمات فرزندان خود در مدارس بهره مند شوند.

پناهی روا: باید سبک شهدا و چگونه زیستن شهدا را به دانش آموزان نشان دهیم

زهرا پناهی روا مدیرکل امور شاهد و ایثاگران نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: درباره کنگره اتفاق خوبی که دارد رقم می خورد گرامیداشت یاد و نام شهدای دانش آموزی است که ما همیشه از آن ها به نیکی یاد می کنیم. اگر بخواهیم در راستای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت قدمی برداریم، یکی از راه های مهم، گرامیداشت یاد آن ها و سیر و سلوک شهداست. بنابراین یادواره های شهدا یکی از اساسی ترین کارهایی است که می توان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت رقم بزنیم.

وی افزود: باید برنامه ریزی کنیم سبک شهدا و چگونه زیستن شهدا را به دانش آموزان یاد بدهیم. باید در استان ها ادارات شاهد تقویت شوند تا بهترین خدمات را برای این کنگره انجام دهند.

هاشمی: باید به بخش بین الملل کنگره شهدای دانش آموز توجه شود

مجتبی هاشمی، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش هم با بیان اینکه تربیت ماهیت تدریجی دارد و اگر بخواهیم یک کار اثرگذار انجام دهیم باید برای این فعالیت فرهنگی، قبل و بعدی را متصور باشیم، گفت: پیشنهاد می کنم طرح هایی مثل لاله های روشن که در سطح مدرسه برگزار می شد و مباحث خوبی در آن بود به این کنگره ها وصل شود تا دانش آموزان از برگزاری این کنگره مطلع شوند. همچنین با توجه به ظرفیت جبهه مقاومت و ضرورت آشنایی دانش آموزان با این حوزه، باید به بخش بین الملل هم توجه شود.

استاندار یزد: استان یزد 1000 شهید دانش آموز تقدیم انقلاب کرده است

مهران فاطمی استاندار یزد هم که به صورت آنلاین در این جلسه حضور داشت و قرار است کنگره ملی 36 هزار شهید دانش آموز به میزبانی این استان برگزار شود، با بیان اینکه استان یزد 4 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده که یک چهارم آن ها یعنی هزار نفر از شهدا دانش آموز هستند، گفت: نظام تعلیم و تربیت استان یزد یک نظام شهیدپرور بوده است و باید این مسیر ادامه پیدا کند. قطعاً در سایر استان ها هم به همین صورت است.

وی از آمادگی استان یزد برای میزبانی این کنگره خبر داد و گفت: بهتر است این کنگره متفاوت باشد و کار را به دانش آموزان بسپاریم و خودمان هدایت کنیم؛ مخصوصاً تشکل های دانش آموزی خوب و باانگیزه ای که داریم.

اعضای ستاد ملی کنگره 36 هزار شهید دانش آموز منصوب شدند

انتصاب اعضای ستاد ملی کنگره شهدای دانش آموز

در پایان این جلسه احکام اعضای ستاد مرکزی کنگره ملی 36 هزار شهید دانش آموز از سوی وزیر آموزش و پرورش، رییس ستاد ملی کنگره و معاون پرورشی و فرهنگی به عنوان جانشین و قایم مقام رییس، به اعضا اعطا شد.

احکام اعضای ستاد به شرح زیر است:

اسماعیل جانعلی پور، دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان «مسیول کمیته علمی و پژوهشی»

مجتبی هاشمی، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات به عنوان «مسیول کمیته نظارت و ارزیابی»

زهرا پناهی روا، مدیرکل امور شاهد و ایثارگران به عنوان «مسیول دبیرخانه دایمی کنگره»

علی فلاحتکار، قایم مقام سازمان دانش آموزی به عنوان « مسیول کمیته استان ها»

علی فرهادی، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع به عنوان «مسیول کمیته پشتیبانی و مالی»

نامدار صداقت، مدیرکل روابط عمومی به عنوان « مسیول کمیته رسانه، فضای مجازی و تبلیغات»

مجتبی باستان، رییس سازمان بسیج دانش آموزی به عنوان «دبیر کنگره»

علی حسنی، معلم، به عنوان «دبیر اجرایی»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعضای ستاد ملی کنگره 36 هزار شهید دانش آموز منصوب شدند – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعضای ستاد ملی کنگره 36 هزار شهید دانش آموز منصوب شدند – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.