افزایش قیمت شیرخشک اشک پدر نوزادان را درآورد

افزایش قیمت شیرخشک اشک پدر نوزادان را درآورد

آفتاب نیوز :

در فروردین برای خرید دو شیرخشک 83 هزار تومان پرداخت می کردم، اما الان برای یک شیرخشک باید این مبلغ را بپردازم» این ها را مرتضی پدر نوزاد شش ماهه می گوید و از افزایش 100 درصدی قیمت شیرخشک گلایه مند است.

اواخر فروردین ماه سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره افزایش قیمت شیرخشک توضیح داد که اصلاح قیمت شیرخشک به دلیل «درخواست تولیدکنندگان و با هدف حمایت از آنها» و همچنین مصوبه ستاد تنظیم بازار صورت گرفته است.

چند روز بعد و در اوایل اردیبهشت ماه سرپرست اداره سازمان غذا و دارو علیرضا رستمی، گفت که به طور طبیعی افزایش قیمت وجود دارد، اما مردم هم تایید خواهند کرد که نسبت به تورم، افزایش قیمت شیرخشک «محسوس نخواهد بود.»

مطابق گزارش مرکز آمار، در سال 1403 قیمت شیرخشک 57.8 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، اما در ادامه همین گزارش عنوان می شود که تورم سالانه در فروردین 1403 افت پیدا کرده و به 38.8 درصد رسیده است.

این افزایش قیمت ها در حالی اتفاق می افتد که سه سال پیش مجلس شورای اسلامی قانون جوانی جمعیت را تصویب و معاون اول رییس جمهور نیز سال گذشته تاکید کرد که «باید با تمام امکانات بحث جوانی جمعیت را دنبال کنیم.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش قیمت شیرخشک اشک پدر نوزادان را درآورد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش قیمت شیرخشک اشک پدر نوزادان را درآورد"، کلیک کنید.