انتخابی جام جهانی 2026| یوز ها آماده شکار اژدها/ «تیم ملی جوان» به دنبال برتری مقابل هنگ کنگ

انتخابی جام جهانی 2026| یوز ها آماده شکار اژدها «تیم ملی جوان» به دنبال برتری مقابل هنگ کنگ

تیم ملی فوتبال ایران به دنبال این است تا بار دیگر شکست سنگینی را به هنگ کنگ تحمیل کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری لاکو، تیم های ملی فوتبال هنگ کنگ و ایران ساعت 15:30 فردا در چارچوب هفته دوم از دور برگشت مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2026 در ورزشگاه ملی هنگ کنگ به دیدار هم می روند.

سرنوشت دو تیم در دور دوم گزینشی جام جهانی 2026 در قاره آسیا مشخص شده اما موظف به برگزاری بازی ماقبل آخر در مرحله گروهی هستند. تیم میهمان با کسب 10 امتیاز از چهار بازی خود تاکنون، صعود خود را به دور سوم مقدماتی تضمین کرده، در حالی که میزبان آنها تن ها با کسب یک امتیاز قادر به صعود نیست. 

هنگ کنگ

هنگ کنگ با مدیریت جدید با دو بازی باقی مانده به رقابت ناموفق خود در مقدماتی جام جهانی که نتوانسته به سمت اولین حضور در جام جهانی پس از دور دوم پیشرفت کند، به مصاف ایران می رود. آنها ابتدا با نتیجه 4-0 در خارج از خانه برابر ایران شکست خوردندو تساوی 2-2 با ترکمنستان گام بعدی این تیم شد و پس از رقابت دشوار جام ملت های آسیا که در آن در هر سه بازی گروهی شکست خوردند،بازگشت سختی را به مسابقات مقدماتی زیر نظر یورن اندرسن تحمل کرده ودر دیدار با ازبکستان دبا گلهای الدور شومورودوف و رستم آشورماتوف باخت 2-0 را در تاشکند تجربه کردند.

آن دیدار خارج از خانه برای تیم اندرسن بهتر از این به پایان نرسید، زیرا آنها در دومین بازی با ازبکستان شکست 3-0 را متحمل شدند و از جمع دو تیم برتر که به مرحله بعد می روند خارج شدند.

چنین شکستی آخرین بازی تقریباً سه ساله حضور اندرسن در تیم ملی هنگ کنگ بود و اکنون تحت سرپرستی موقت ولفگانگ لویسر، هنگ کنگ در دو بازی آخر خود با اندوخته یک امتیاز از 4 بازی قبلی، ابتدا با ایران و سپس با ترکمنستان دیدار می کند.آنها با آزمون دشواری روبرو هستند، زیرا تیم ملی ایران برای کسب مقام اول و ادامه رکورد شکست ناپذیری خود در تلاش برای صعود به چهارمین حضور متوالی در جام جهانی تلاش می کند.

انتخابی جام جهانی 2026| یوزها آماده شکار اژدها/ ایران به دنبال برتری پر گل بر هنگ کنگ

ایران

پس از استراحت دور اول انتخابی، آخرین پیشنهاد ایران برای چهارمین صعود متوالی به جام جهانی، با بازی در خانه هنگ کنگ آغاز شد و تیم ملی با گلزنی سردار آزمون،مهدی طارمی و رامین رضاییان با زدن 4 گل، پیروز شد.

یوزها پس از تساوی 2-2 با ازبکستان و رقابت های جام ملت های آسیا و در مرحله گروهی دوباره هنگ کنگ را شکست دادند. ترکمنستان هم مقابل شاگردان قلعه نویی با گلزنی محمدحسین کنعانی زادگان، آزمون، محمد محبی و امید نورافکن، در ورزشگاه خانگی با نتیجه 5-0 شکست خورد.

در دیدار بعدی خود در عشق آباد، تیم ملی با برتری سخت 1-0 در جمع دو تیم برتر خود را تضمین کرد و حالا ایران که با برتری تفاضل گل صدرنشین گروه و حضورش در مرحله بعد قطعی شده، تلاش خواهد کرد تا رکورد چشمگیر خود را ادامه دهد و با کسب سه امتیاز دیگر به روند صعودی ادامه داده تا پیش از دیدار خود در دور پایانی از ازبکستان رده دومی فاصله بگیرد.

آخرین وضعیت دو تیم

هنگ کنگ یک تیم نسبتاً با تجربه برای بازی روز پنجشنبه در اختیار دارد،  در حالی که کاپیتان یاپ هونگ فای با رکورد 92 بازی برای اژدها، تکیه گاه اصلی است.مایکل اودبولوزور، که همکاری خود را در آلمان با اینگولشتات دسته سوم ادامه می دهد، باید در کنار پون پوی هین به رهبری خط ادامه دهد، اگرچه مت اور برای شروع رقابت خواهد کرد، در حالی که تان، چون لوک موظف است در هافبک پیشرفته ادامه دهد.

امیر قلعه نویی در روز پنجشنبه یک تیم قدرتمند برای ایران دارد و او زوج سردار آزمون و مهدی طارمی  را در اختیار دارد. او باید در جای دیگری تصمیم بگیرد و مهدی قایدی امیدوار است پس از رسیدن به هفت گل بین المللی در 18 بازی ملی به بازی در پست وینگر ادامه دهد، در حالی که علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی و اللهیار صیادمنش نیز برای حضور در ترکیب رقابت خواهند کرد. حسین کنعانی زادگان برای این مسابقه محروم است.

سامان قدوس که پس از این فصل لیگ برتر انگلیس از برنتفورد جدا شد، همچنان نقش کلیدی را در خط هافبک بازی خواهد کرد، در حالی که میلاد محمدی و محمدحسین کنعانی زادگان باید دوباره در میانه خط دفاع به میدان بروند.

ترکیب احتمالی دو تیم:

هنگ کنگ: یاپ; سان، هلیو، گربیگ، یو; چان، جونینیو، وو؛ قهو های مایل به زرد اودبولوزور، پون

ایران: بیرانوند؛ خلیل زاده، محمدی، عارف غلامی، حردانی، قدوس،نورافکن، جهانبخش، قایدی؛ آزمون و  طارمی.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتخابی جام جهانی 2026| یوز ها آماده شکار اژدها/ «تیم ملی جوان» به دنبال برتری مقابل هنگ کنگ" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتخابی جام جهانی 2026| یوز ها آماده شکار اژدها/ «تیم ملی جوان» به دنبال برتری مقابل هنگ کنگ"، کلیک کنید.