اهمیت تعامل هلال احمر و نیروهای نظامی در زمان وقوع حادثه – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

اهمیت تعامل هلال احمر و نیروهای نظامی در زمان وقوع حادثه - خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری لاکو، پیرحسین کولیوند، در اولین کنگره تخصصی بهداری رزمی در جنگ های آینده؛ چالش ها و راهکارها، اظهار کرد: یکی از فعالیت هایی که برای خدمات رسانی موثرتر در دستور کار قرار دارد، موضوع همدلی و هم افزایی است.

وی ادامه داد: در زلزله ترکیه بالغ بر 100 کشور برای کمک و امدادرسانی حضور داشتند اما نشان لیاقت و فداکاری خدمت دولت ترکیه به جمهوری اسلامی ایران رسید که نشان از همدلی زیاد مسیولان بود، در حالی که همزمان در زلزله خوی و در کشور سوریه نیز مشغول امدادرسانی به زلزله زدگان بودیم این تندیس فداکاری به هلال احمر ایران اهدا شد.

کولیوند بیان کرد: هلال احمر با همکاری سپاه و ارتش می تواند اقدامات موثرتری را حین حوادث و بحران ها چه در داخل کشور و چه خارج از کشور انجام دهد.

رییس جمعیت هلال احمر ادامه داد: پیشنهاد می کنیم یک کارگروه مشترک بین هلال احمر، سپاه و ارتش تشکیل شود تا بتوانیم ابعاد همکاری ها در زمینه خدمات رسانی به حادثه دیدگان را بررسی و در این زمینه با یکدیگر تعامل داشته باشیم.

کولیوند تصریح کرد: یکی از مهم ترین اقدامات مشترک می تواند موضوع آموزش های همگانی و تخصصی باشد که باید در این زمینه ورود و مردم را برای حوادث احتمالی آماده کرد.

وی افزود: موضوع بسیار مهم در همکاری و تعامل چندجانبه، تامین امنیت مردم حادثه دیده است. در این خصوص باید علاوه بر ایجاد نظم، محل های امن را برای زمان بحران و امکان برقراری اسکان اضطراری حادثه دیدگان شناسایی کنیم.

کولیوند در ادامه به یکی دیگر از مهم ترین حوادث امروز ایران اشاره و تاکید کرد: امروز در حوزه تغییرات اقلیمی باید خیلی مراقب باشیم که تهدید جدی محسوب می شود باید راهکارهای همکاری و تعامل در خصوص این معضل اساسی بررسی شود.

رییس جمعیت هلال احمر همچنین با اشاره به اینکه نباید از هوشمند سازی خدمات سلامت غفلت کرد، افزود: هر چه جامعه را همراه کنیم، در خدمت رسانی و مدیریت بحران ها، موفق تر خواهیم بود.

کولیوند به موضوع جنگ غزه نیز اشاره کرد و گفت: از غزه نباید به سادگی عبور کرد؛ در حال حاضر بالغ بر 8 هزار مجروح در غزه وجود دارند که هیچ کاری نمی توان برای آنها کرد.

وی اضافه کرد: در مدت درگیری ها، بالغ بر 20 هزار نوزاد به دنیا آمده اند که فقط نیازمند درمان هستند.

رییس جمعیت هلال احمر گفت: تنها ایمان و همدلی باعث شده غزه مقاومت کند. در کشور خودمان هم با وجود همدلی بیشتر، می توانیم به عدم آسیب کشور در برابر حوادث و بحران ها اطمینان داشته باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اهمیت تعامل هلال احمر و نیروهای نظامی در زمان وقوع حادثه – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اهمیت تعامل هلال احمر و نیروهای نظامی در زمان وقوع حادثه – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.