اولویت تخصیص خودرو های برقی مشخص شد

اولویت تخصیص خودرو های برقی مشخص شد

آفتاب نیوز :

روز گذشته (دوشنبه 7 خردادماه) اولویت بندی اولین دور از فروش خودرو های برقی مشخص و وجوه بلوکه شده مشتریان آزاد و قابل برداشت است؛ به گفته رییس سازمان توسعه تجارت هفته آینده نتایج مشخص و بر روی سایت سامانه بارگذاری خواهد شد.

برای متقاضیان خودرو های برقی وارداتی که طی بازه هفت روزه (27 لغایت دوم خرداد ماه) نسبت به افتتاح حساب وکالتی و واریز وجه 100 میلیون تومانی در این حساب اقدام کرده بودند، از عصر روز یکشنبه (30 اردیبهشت ماه) تا ساعت 23 و 59 دقیقه شنبه شب (پنجم خرداد ماه) این امکان فراهم بود که از میان هفت مدل خودروی برقی وارداتی عرضه شده از طریق سامانه یکپارچه خودرو های برقی برای انتخاب و ثبت درخواست یک خودرو، آن هم بدون شرایط و محدودیت ثبت نام در طرح های فروش خودروها، اقدام کنند.

در این دور از عرضه خودرو های برقی وارداتی از هفت محصول عرضه شده، دو خودرو دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی و پنج خودرو دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی بودند.

با پایان یافتن مهلت ثبت نام، فرآیند پایش مشتریان آغاز شد و همانطور که مهدی ضیغمی، رییس سازمان توسعه تجارت، وعده کرده بود، از انجام فرآیند اولویت بندی ثبت نام کنندگان خبر داد و اعلام کرد: به دنبال مشخص شدن اولویت بندی ها، نتایج این دور از فروش خودرو های برقی، هفته آینده اعلام و بر روی سایت سامانه یکپارچه عرضه خودرو های برقی بارگذاری شد و پس از آن، متقاضیان می توانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود در سایت سامانه، از نتیجه تخصیص خودروی انتخابی مطلع شوند.

وی افزود: با انجام فرایند نوبت دهی ها، وجه بلوکه شده مشتریان در حساب های وکالتی آزاد شده و بسیاری از بانک ها نیز از روز گذشته (دوشنبه)، 100 میلیون تومان مشتریان را آزاد کرده و اجازه برداشت داده اند.

گفتنی است با مشخص شدن نتایج (هفته آینده)، از سوی شرکت های عرضه کننده برای منتخبان، پیامک واریز ارسال خواهد شد و پس از آن، مشتریان ظرف پنج روز فرصت دارند تا وجه مورد نظر را به حساب شرکت واردکننده واریز کنند؛ بدیهی است که عدم واریز وجه طی مدت تعیین شده، پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می شود.

بالغ بر 140 هزار نفر در این طرح عرضه خودرو های برقی شرکت کرده که از این بین، بالغ بر 25 هزار نفر برای سه مدل خودرو، ثبت درخواست داشته اند.

طبق تاکید رییس سازمان توسعه تجارت، باتوجه به تعداد درخواست بالا برای این خودروها، امکان تشکیل صف برای خرید خودرو های برقی در این سامانه وجود ندارد و پس از اینکه متناسب با تعداد خودرو های موجود، افراد مشخص شوند و در اصطلاح رزرو (تا زمان واریز وجه) صورت گیرد، عملاً الباقی مشمول «عدم تخصص» یا «ابطال» خواهند بود و از این نوبت حذف خواهند شد و برای خرید باید در دور های بعدی عرضه، از ابتدا ثبت نام کنند.

با مشخص شدن نتایج ثبت نام ها، از امروز، وجه مسدود شده در حساب وکالتی مشتریان، آزاد و قابل برداشت خواهد بود؛ این موضوع به بانک ها ابلاغ شده و ظرف 48 ساعت به آن ها فرصت داده شده تا وجوه مشتریان را از حالت وکالتی، خارج کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولویت تخصیص خودرو های برقی مشخص شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولویت تخصیص خودرو های برقی مشخص شد"، کلیک کنید.