ایرانی ها دومین دعای کمیل را در مکه و مدینه برپا کردند

در ادامه حضور زایران ایرانی در عربستان، دومین مراسم دعای کمیل حج 1403 در دو شهر مدینه و مکه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی لاکو به حج، شامگاه پنجشنبه، سوم خرداد 1403 در چندین هتل محل اسکان زایران ایرانی در مجاورت مسجدالنبی، آیین دعای کمیل با حضور مقامات حج ایران و زایران ایرانی برگزار شد. از زمان حضور زایران ایرانی در عربستان، این دومین مراسم دعای کمیل است که برپا می شود.

در مراسمی که در هتل «مدینه الجدیده» با حضور مسیولان حج و زیارت، سفیر و کنسول ایران در ریاض و جده برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهدای خدمت، حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در پیام خود ابراز داشتند «رییسی عزیز خستگی نمی شناخت»، به تشریح آیه «مَن کَانَ یُرِیدُ ٱلْعِزَّهَ فَلِلَّهِ ٱلْعِزَّهُ جَمِیعًا-هر کس سربلندی می خواهد سربلندی یکسره از آن خداست» پرداخت و اظهار کرد: عزت در دست خداست و به رییس جمهور شهید عزیز نیز خدا عزت داد.

او از عزت نفس سخن گفت و تسلیم در برابر حق، پرهیز از اذیت کردن دیگران و راستی و درستی، چشم پوشی از انتقام و اطاعت از رهبر الهی را از عوامل عزت انسان برشمرد و افزود: آیت الله رییسی حرف ها را می شنید، ولی چشم پوشی  می کرد و مطیع رهبری بود.

ایرانی ها دومین دعای کمیل را در مکه و مدینه برپا کردند

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در این سخنان همچنین با اشاره به انتظار 900 هزار نفر در صف حج تمتع، با توصیه به زایران حاضر در حج، گفت: حال که فرصت این سفر معنوی را به دست آورده اند آنچه را که فردای قیامت به درد انسان می خورد از خدا بخواهند و با برخورد خوب و با متانت این سفر را به پایان ببرند.

این مراسم، همزمان در شهر مکه و در محل اسکان زایران ایرانی برگزار شد.

ایرانی ها دومین دعای کمیل را در مکه و مدینه برپا کردند

امسال 87 هزار و 550 نفر از ایران در مناسک حج حضور دارند که اعزام آنها از 24 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 18 خردادماه ادامه خواهد داشت.

ایرانی ها دومین دعای کمیل را در مکه و مدینه برپا کردند
سفیر ایران در ریاض به همراه سرکنسول ایران در جده

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایرانی ها دومین دعای کمیل را در مکه و مدینه برپا کردند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایرانی ها دومین دعای کمیل را در مکه و مدینه برپا کردند"، کلیک کنید.