این مالکان منتظر تماس دولت باشند/ آماده پرداخت مالیات شوید

این مالکان منتظر تماس دولت باشند/ آماده پرداخت مالیات شوید

به گزارش خبرگزاری لاکو، براساس این گزارش، از ابتدای اجرای قانون اخذ مالیات از واحدهای مسکونی خالی از سکنه طی حداقل دو سال گذشته تاکنون، 9 میلیون پیامک به مالکان خانه ها در قالب «شناسایی اولیه» ارسال شده است.

این رقم البته به معنای «شناسایی 9 میلیون خانه خالی توسط سامانه ملی املاک و مستغلات» نیست چرا که طی این مدت برای برخی مالکان بیش از 2 پیامک ارسال شد.

دنیای اقتصاد نوشت:ضمن اینکه، کل موجودی مسکن در کشور نزدیک به 30 میلیون واحد برآورد می شود که اگر قرار بر خالی بودن 9 میلیون واحد باشد، نرخ بلااستفاده بودن ملک، باورپذیر نیست.

با این حال گزارش دولت بیانگر آن است که در این مدت، مسولان اجرای این قانون با «دارند 3 خانه خالی و بیشتر»، تماس تلفنی گرفته اند و به 300 شرکت دارنده املاک بلااستفاده نیز نامه مکتوب و «تذکر» داده شده است.

در نهایت، ماحصل پیامک های میلیونی و تذکرها به مالکان حقیقی و حقوقی خانه بدون استفاده منجر به این شد که «182 هزار واحد مسکونی در کشور که خالی بود به بازار مسکن عرضه شد» و «مشخصات 120 هزار واحد خالی نیز برای اخذ مالیات به سازمان مالیاتی داده شد».

به گزارش گروه شبکه های اجتماعی روزنامه «دنیای اقتصاد»، هفته گذشته با تصویب قانون جدید در بخش مسکن توسط شورای نگهبان، «مسولیت شناسایی خانه های خالی به شهرداری ها سپرده شد».

این مسیر جدید با توجه به انگیزه مالی پیش بینی شده در این قانون برای شهرداری ها احتمالاً تحولاتی در فرآیند مالیات ستانی ایجاد خواهد کرد.

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این مالکان منتظر تماس دولت باشند/ آماده پرداخت مالیات شوید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این مالکان منتظر تماس دولت باشند/ آماده پرداخت مالیات شوید"، کلیک کنید.