بازداشت حداقل 1000 دانشجو در دانشگاه های آمریکا

بازداشت حداقل 1000 دانشجو در دانشگاه های آمریکا

منابع رسانه ای آمریکا از بازداشت حداقل 1000 دانشجو در دانشگاه های آمریکا از 18 آوریل (30 فروردین ماه) تاکنون خبر دادند.

به گزارش لاکو به نقل از رسانه های آمریکا، از 18 آوریل گذشته (30 فروردین ماه) تاکنون دست کم 1000 دانشجو در بیش از 28 دانشگاه در 21 ایالت به دلیل همبستگی با غزه بازداشت شده اند.

شهردار نیویورک اعلام کرد حدود 300 دانشجو در جریان سرکوب اعتراض های حمایت از فلسطین در دانشگاه کلمبیا دستگیر شدند.

در جریان اعتراض ها در دانشگاه کلمبیا، معترضان حامی فلسطین و مخالفان این اعتراض ها به مدت چند ساعت با یکدیگر درگیر بودند که منجر به زخمی شدن چند نفر شده است.

این در حالی است که پیش از این، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی از «بزرگترین واکنش پلیس به فعالیت در محوطه دانشگاه ها در سال های اخیر» در مقابل اعتراض دانشجویان به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، تعداد دستگیرشدگان را بیش از 900 نفر طی 10 روز اخیر اعلام کرده بود.

در سرتاسر ایالات متحده، رهبران دانشگاه ها تلاش کرده – و تا حد زیادی شکست خورده اند – تا تظاهرات ها را سرکوب کنند، تظاهرات هایی که اغلب شاهد مداخله خشونت آمیز پلیس بوده اند، با ویدیوهایی که از ایالت های مختلف منتشر شده و نشان می دهد که صدها دانشجو – و حتی اعضای هییت علمی – به زور دستگیر شده اند.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت حداقل 1000 دانشجو در دانشگاه های آمریکا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت حداقل 1000 دانشجو در دانشگاه های آمریکا"، کلیک کنید.