بازدید رییس صدا و سیما از نمایشگاه کتاب

رییس سازمان صداوسیما امروز شنبه 29 اردیبهشت، با حضوری سه ساعته در مصلای تهران، از سی وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کرد.

به گزارش لاکو به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، پیمان جبلی در حاشیه نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به اینکه در فرصت محدود بازدید از نمایشگاه، عموم کتاب هایی که دیده است، به خصوص برای کار رسانه ای خوب و مفید بوده اند، گفت: سرعت تولید محتوا در زمینه های مختلف چون داستان نویسی و به رشته تحریر درآوردن پیشرفت و روایت زندگی قهرمانان، در حوزه نشر بالاست و سرعت تولید آثار در گونه های مختلف نمایشی و غیرنمایشی در رسانه ملی، با روند تولیدات دنیای نشر فاصله دارد.

وی افزود: البته این امر از جهتی اتفاق خوبی است و می توانیم با دست پر از حیث محتوایی که در قالب کتب گوناگون تولید می شود، به موضوعات اولویت دار بپردازیم.

بازدید رییس صدا و سیما از نمایشگاه کتاب

رییس صدا و سیما ضمن ابراز امیدواری برای فراهم کردن زمینه استفاده هرچه بیشتر از کتب مختلف، عنوان کرد: تازه های نشر را می توان در ظرف ساختارهای مختلفی چون تله فیلم، سیتکام، قالب های رادیویی، مستندسازی و… ریخت. همچنین پیگیریم که یکی از منابع تولید ما در رسانه ملی، تازه های نشر، به خصوص داستان های قهرمانان ملی باشد.

جبلی ادامه داد: به این ترتیب، بخش عمده ای از کار تولید که پژوهش است، از پیش انجام شده و برای برنامه سازان مفید است که می توانند با تکیه به کتب و تالیفات ارزشمند، سرعت تولید را افزایش و هزینه آن را کاهش دهند.

وی در خاتمه با اشاره به پوشش رسانه ای نمایشگاه کتاب امسال به عنوان بزرگ ترین رویداد فرهنگی کشور با به کارگیری ظرفیت های درخور توجه برنامه سازی گفت: درکنار ساعت ها پخش زنده و ضبطی از نمایشگاه در قالب ده ها برنامه مختلف، برنامه هایی نیز تولید شده که در طول سال پخش می شوند.

بازدید رییس صدا و سیما از نمایشگاه کتاب

جبلی در جریان این بازدید ضمن گفت وگو با ناشران، در جریان جدیدترین موضوعات و عناوین نشر کشور و ظرفیت های این حوزه قرار گرفت.

بازدید رییس صدا و سیما از نمایشگاه کتاب

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازدید رییس صدا و سیما از نمایشگاه کتاب" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازدید رییس صدا و سیما از نمایشگاه کتاب"، کلیک کنید.