برگزاری آزمون برای انتخاب داور مسابقات قرآنی – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

برگزاری آزمون برای انتخاب داور مسابقات قرآنی - خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری لاکو، میکاییل باقری مدیرکل قرآن، عترت و نماز با اشاره به موضوع سامان دهی داوران مسابقات قرآن، عترت و نماز گفت: با توجه به تغییرات در آیین نامه و شیوه برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور، به دلیل اینکه در رشته های آوایی نهادهای مختلفی مسابقات را برگزار می کنند طبیعتاً داور نیز تربیت می شود، از طرفی تغییراتی نیز در آیین نامه و فرم های داوری نداشتیم.

وی افزود: برگزاری مسابقات در رشته های پژوهشی منحصر به آموزش و پرورش است و بسیاری از رشته های بخش پژوهشی ویژه دانش آموزان است.

باقری ادامه داد: با توجه به تغییرات در شیوه برگزاری مسابقات و آیین نامه های داوری رشته ها، ضروری است دوره آموزشی، هماهنگ سازی و سازماندهی داوران را برگزار کنیم.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این دوره، عنوان کرد: پس از برگزاری این دوره آموزشی بانک اطلاعات داوران برای استفاده در مسابقات کشوری و استانی تکمیل و در اختیار استان ها قرار خواهد گرفت.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز اضافه کرد: همچنین باید وحدت رویه و یکپارچگی از فهم آیین نامه ها در بین داوران ایجاد شود تا بتوانند دانش آموزان قوی را بر اساس سیاست های موجود انتخاب کنند. هدف دیگر این است که دانش آموزان با شیوه برگزاری مسابقات آشنا شوند که این اقدام توسط داوران انتخاب شده انجام می شود.

باقری با بیان اینکه برای داوران معرفی شده از سوی روسای ادارات قرآن، عترت و نماز، یک آزمون دو مرحله ای برگزار می کنیم؛ گفت: این آزمون شامل محتوای آیین نامه و مسابقه مربوطه است و افرادی که انتخاب می شوند باید چند اجرا را داوری کنند.

وی تصریح کرد: پس از برگزاری آزمون نهایی، از بین افرادی که موفق به اخذ حدنصاب امتیاز شوند، داوران استانی و کشوری و نیز مدرسین میانی در استان ها انتخاب و معرفی خواهند شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری آزمون برای انتخاب داور مسابقات قرآنی – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری آزمون برای انتخاب داور مسابقات قرآنی – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.