برگزاری مراسم پایانی جایزه «ابوالحسن نجفی»

برگزاری مراسم پایانی جایزه «ابوالحسن نجفی»

مراسم اهدای هفتمین دوره جایزه و نشان «ابوالحسن نجفی» برگزار می شود.

به گزارش لاکو، به مناسبت پاسداشت مقام علمی و فرهنگی ابوالحسن نجفی و تشویق نسل جوان در انتخاب آثار برای ترجمه و توجه به درست اندیشی و درست نویسی، مراسم اهدای هفتمین دوره جایزه و نشان «ابوالحسن نجفی» با حضور هییت داوران و برگزیدگان این جایزه و اصحاب فرهنگ و علاقه مندان به ادبیات در روز سه شنبه، 24 بهمن، ساعت 15 در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می شود.

پیش تر این کتاب ها به عنوان نامزدهای دوره از جایزه ابوالحسن نجفی معرفی شده اند:

«اگر گابریل نبود»، حنیف قریشی، ترجمه پژمان طهرانیان، نشر برج

 «الیزابت فینچ»، جولین بارنز، ترجمه محمدرضا ترک تتاری، نشر نی

 «باغ های تسلا»، پریسا رضا، ترجمه ابوالفضل الله دادی، نشر برج

 «باخ برای بچه ها»، هلن گارنر، ترجمه طیبه هاشمی، انتشارات بیدگل

 «بچه های تانر»، روبرت والزر، ترجمه علی عبداللهی، نشر نو

 «در امریکا»، سوزان سانتاگ، ترجمه نیلوفر صادقی، نشر برج

 «قصه های آشوب»، جوزف کنراد، ترجمه نیما حضرتی، نشر نی

«گلبرگ بلند دریا»، ایزابل آلنده، ترجمه سعید متین، نشر برج

 در خبر برگزاری این جایزه آمده است:  زنده یاد استاد ابوالحسن نجفی، زبان شناس، مترجم، ادیب و منتقدی دقیق و کم نظیر بود. او استعدادهای درخشانی را در ادبیات کشف کرد. نجفی شخصیتی فرهنگ ساز بود و در ترجمه آثار ادبی، معیار و راهنمایی برای مترجمان جوان. با سنجیدگی، بینش علمی، دقت، ژرف اندیشی، نظم و سخت کوشی و در عین حال با حجب و فروتنی، دور از هیاهو و بی هیچ چشم داشت و تمنای نامی، کاری سترگ را آغاز کرد و به پیش برد و یاد و آثار او در عرصه ی فرهنگ و ادبیات ماندگار است.

 
پایان خبر لاکو 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری مراسم پایانی جایزه «ابوالحسن نجفی»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری مراسم پایانی جایزه «ابوالحسن نجفی»"، کلیک کنید.