به این علت درمان کیسه صفرا را به تاخیر نیندازید

به این علت درمان کیسه صفرا را به تاخیر نیندازید

آفتاب نیوز :

دکتر محمد وجدانی با اشاره به اینکه کیسه صفرا به هضم غذا کمک می کند، خاطر نشان کرد:این عضو روزانه 500تا 1000هزار سی سی صفرا تولید می کند تا مواد چرب و مضر تجزیه شود.

وی با بیان اینکه شایع ترین بیماری کیسه صفرا، سنگ کیسه صفرا است، ابراز کرد:سنگ کیسه صفرا به دلیل مسایل ژنتیک و رژیم غذایی سنگ ساز می شود که بیشتر این سنگ ها کلسترولی است. 

وجدانی با بیان اینکه وقتی سنگ تولید می شود مجاری را دچار انسداد می کند و پانکراس و لوزالمعده دچار التهاب می شود، خاطر نشان کرد:اگر سنگ کیسه صفرا بماند مجاری خارجی کبدی دچار عفونت می شود یا حتی این انسداد باعث می شود که صفرابه کبد پس بزند و کبد کارکرد خود را از دست بدهد. 

وی با اشاره به اینکه 20دقیقه پیاده روی و رژیم کم چرب باعث می شود که احتمال ابتلا به سنگ کیسه صفرا کم شود، ابراز کرد:درباره درمان سنگ کیسه صفرا، گیاهان دارویی جایگاه ندارند و تنها راه درمان این مشکل عمل جراحی پالاراسکوپی است. 

رییس مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی طالقانی مشهد با بیان اینکه اگر کسی سنگ کیسه صفرا دارد و حتی یکبار هم درد دارد باید عمل کند، افزود:بعد از برداشتن کیسه صفرا بدن خود را هماهنگ می کند و حتی بعد از 6ماه می توان غذای چرب مصرف کرد. 

وجدانی با بیان اینکه سلول های کبدی شاید به دلیل صفرا دچار مشکل شود، خاطر نشان کرد:بیماران دیابتی با وجود سنگ کیسه صفرا بدون درد باید حتما عمل شوند و مراقبت خاص وجود ندارد. 

وی به مراقبت های بعد از عمل جراحی اشاره کرد و گفت:استحمام 2روز بعد عمل جراحی، پرهیز از مصرف غذای چرب در پنج ماه اول، کاهش غذای چرب مثل کله پاچه و تخم مرغ، افزایش وعده های غذایی امابا حجم کم از جمله مراقبت های بعد عمل جراحی سنگ کیسه صفرا است. 

وجدانی گفت: اگر بیمار دچار تب یا التهاب و درد در محل جراحی شد باید به پزشک معالج مراجعه کند، ولی عمل کیسه صفرا یک ضرورت است که نباید زمان طلایی برای آن را از دست بدهیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "به این علت درمان کیسه صفرا را به تاخیر نیندازید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "به این علت درمان کیسه صفرا را به تاخیر نیندازید"، کلیک کنید.