تاکید باقری بر تداوم پیگیری سفارت ایران در پاریس برای آزادی شهروند ایرانی

تاکید باقری بر تداوم پیگیری سفارت ایران در پاریس برای آزادی شهروند ایرانی

سرپرست وزارت خارجه ایران در رایزنی تلفنی با سفیر ایران در پاریس بر اهمیت تداوم پیگیری همه جانبه سفارت از مراجع ذیربط دولت فرانسه و ارایه حمایت حقوقی و کنسولی لازم به منظور آزادی هر چه سریع تر شهروند ایرانی تاکید کرد.

به گزارش لاکو، «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با «محمد امین نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس، آخرین وضعیت «بشیر بی آزار» شهروند ایرانی بازداشت شده توسط پلیس فرانسه را مورد پیگیری قرار داد.

باقری در این گفت وگوی تلفنی پس از شنیدن گزارش سفیر ایران، در خصوص آخرین وضعیت این شهروند ایرانی و نیز وضعیت خانواده او، از تلاش ها و پیگیری های سفارت در پاریس تشکر کرد و در ادامه توصیه های لازم برای اهتمام ویژه به حقوق شهروندان ایرانی در فرانسه را ارایه نمود.

باقری بر اهمیت تداوم پیگیری همه جانبه سفارت کشورمان از مراجع ذیربط دولت فرانسه و ارایه حمایت حقوقی و کنسولی لازم بمنظور آزادی هر چه سریع تر این شهروند و بازگشت وی به کانون خانواده اش تاکید کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه حمایت از حقوق شهروندان ایرانی خارج از کشور را از وظایف ذاتی و دارای اولویت دستگاه دیپلماسی دانست و گفت وزارت امور خارجه در انجام حمایت های کنسولی، حقوقی و سیاسی از شهروندان ایرانی در هر جای جهان که نیازمند چنین حمایت هایی باشند، دریغ نخواهد کرد.

پایان خبر لاکو 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید باقری بر تداوم پیگیری سفارت ایران در پاریس برای آزادی شهروند ایرانی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید باقری بر تداوم پیگیری سفارت ایران در پاریس برای آزادی شهروند ایرانی"، کلیک کنید.