تشریح اقدامات ترافیکی مراسم ارتحال امام خمینی/ پارکینگ های هر استان مشخص شد

رییس پلیس راهور تهران بزرگ نحوه تقسیم بندی پارکینگ های 14گانه برای مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) را تشریح کرد.

به گزارش لاکو، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور در جلسه کمیته ترافیکی ویژه برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام (ره) که با حضور جمعی از مدیران شهری از جمله معاون مناطق شهرداری تهران، نمایندگان سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مسیولین سازمان راهداری و مسیولین سازمان بهشت زهرا (س) ، شهردار منطقه 19 ، شهردار و بخشدار کهریزک ، شهردار و بخشدار باقر شهر و دیگر نهادها و ارگان های دخیل در اجرای مراسم با محوریت تجهیز و ایمنی معابر ، مهندسی ترافیک معابر و جانمایی پارکینگ هر استان برگزار شد، گفت: تیم های پلیس راهور برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم ارتحال امام خمینی (ره ) در سال 1403 آمادگی صددرصدی دارند و  14 پارکینگ آماده پذیرش خودروهای زایران از 32 استان کشور است.

وی با بیان اینکه برای برگزاری هرچه باشکوه تر سی وپنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی چندین جلسه بین روسای مناطق و سرکلانتران و دیگر بخش های انتظامی برگزار شده و خواهد شد، گفت: هرچه سازمان ها و ارگان های دخیل در برگزاری این مراسم منظم تر و دقیق تر کار خود را انجام دهند ما می توانیم خدمات بیشتری به شهروندان و زایران گرامی ارایه دهیم. امسال 14 پارکینگ در ضلع های مختلف حرم مطهر امام خمینی (ره ) در محوطه های وسیع و بزرگ مهیا شده که پذیرای زایران محترم از 32 استان است.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: در بزرگراه آزادگان بنرهای اطلاع رسانی نصب خواهد شد که به زایرین و مراجعه کنندگان برای تردد در لاین کنترل و استفاده به موقع از مسیر برای انتخاب مقصد و رسیدن به پارکینگ ها نصب خواهد شد. البته این بنرها در معابر و محوطه های دیگر نیز برای انتخاب صحیح مقصد و پارکینگ استان نصب و تعبیه خواهند شد تا زایرین گرامی دچار سردرگمی نشوند.

وی با بیان اینکه پلیس راهور تهران بزرگ از مسیولین شهری در خصوص تجهیز و ایمن سازی معابر حوزه بهشت زهرا و معابر پیرامونی مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) مطالباتی دارد، گفت: در این جلسه با حضور مدیران شهری این مطالبات و درخواست ها برای رفاه حال شهروندان و زایرین گرامی مطرح و پیگری شد. یکی از مطالبات پلیس راهور تهران بزرگ از مسیولین شهری برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم سی و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بحث مهندسی ترافیک معابر منطقه 19 ، انسدادها، محدودیت ها و ممنوعیت های تردد و بحث جانمایی به جا و درست پارکینگ هر استان بود که مقرر شد تمهیدات لازم در این خصوص از سوی شهرداری و دیگر سازمان ها و ارگان ها اندیشیده شود.

 موسوی پور افزود: پارکینگ ها باید به نحوی تقسیم بندی شوند که زایران هر استان و اتوبوس هایی که در این محل ها پارک می کنند به راحتی و سلامت کامل بتوانند در مجموعه پارکینگ استان خود توقف کرده و مشکلی در ورود و هنگام خروج نداشته باشند.

وی با اشاره به 14 پارکینگ اختصاص یافته به هر استان نیز گفت: پارکینگ شماره 1 مختص به استان اراک پارکینگ شماره 2 مختص به استان های چهارمحال و بختیاری، لرستان، سمنان، کرمان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان است. پارکینگ شماره 3 هم مختص به استان های فارس، گلستان و خراسان جنوبی است. همچنین پارکینگ شماره 4 هم برای خودروهای شخصی در نظر گرفته شده است.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه پارکینگ شماره 5 برای توقف خودروهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در نظر گرفته شده است، گفت: پارکینگ شماره 6 مربوط به اتوبوس های شرکت واحد است. پارکینگ شماره 7 مربوط به استان های زنجان، همدان، کرمانشاه، کردستان و بوشهر بوده و پارکینگ شماره 8 نیز برای استان های مازندران، گیلان و اردبیل در نظر گرفته شده است. 

موسوی پور با بیان اینکه پارکینگ شماره 9 مربوط به استان های قم، خوزستان و یزد است، گفت: پارکینگ شماره 10 مربوط به شهر تهران، پارکینگ شماره 11 مربوط به شهرستان های شرق استان تهران و شهرری و قزوین است و پارکینگ شماره 12 هم مربوط به ایلام است. پارکینگ شماره 13 به شهرستان های غرب استان تهران اختصاص یافته و و پارکینگ شماره 14 نیز مربوط به موتور سیکلت ها است.

در پایان این جلسه نیر با دعوت رییس پلیس راهور تهران بزرگ، اعضای کمیته از نزدیک و در یک بازدید میدانی از مسیرهای منتهی مرقد حضرت امام (ره ) پارکینگ ها ، ایمنی معابر ، محوطه های پیرامونی و محل پارک خودروهای زایران هر استان در سالروز برگزاری ارتحال حضرت امام خمینی (ره ) بازدید کرده و از نزدیک از مشکلات، تنگی معابر ، نقص راه ، نقص آسفالت و… مطلع شدند. بنا شد تا زمان باقی مانده مسیولان نسبت به رفع هر یک از این مشکلات اقدام کنند.

تشریح اقدامات ترافیکی مراسم ارتجال امام خمینی/ پارکینگ های هر استان مشخص شد

صادقی، معاون امور مناطق معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران نیز در این جلسه گفت: از امروز یک نفر به عنوان نماینده شهرداری در این ستاد مستقر خواهد شد و امورات مربوط به مهندسی ترافیک را به جد پیگیر خواهد بود تا بتوانیم بهترین مراسم را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: همکاری بسیار نزدیک و خوبی بین پلیس راهور تهران بزرگ و همچنین شهرداری تهران در خصوص برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در سال جاری همچون سنوات گذشته برقرار است و امیدواریم امسال نیز با این همکاری خوب منشا خدمات موثر و خیر برای شهروندان گرامی باشیم.

در ادامه، گراوند، بخشدار کهریزک نیز گفت: شهر و شهروندان کهریزک همچون سنوات گذشته میزبان زایران عزیز حرم حضرت امام خمینی (ره ) هستند و افتخار میزبانی زایران باعث مباهات و تلاش برای ارایه خدمات بهتر به زایران عزیز است.

شهردار باقرشهر هم گفت: با پلیس راهور تهران بزرگ تعاملات بسیار خوبی داشته ایم و همراهی موثری در بحث برگزاری مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با پلیس داریم.

کلهر، شهردار کهریزک نیز گفت: اقدامات خوبی برای مهندسی ترافیک و انسداد معابر در حال انجام است. این بخش سال ها میزبان استان های مختلف از سراسر کشور برای شرکت در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بوده است و افتخار میزبانی و خدمتگزاری به زایران گرامی را دارد.

اصغری، نماینده راهداری در این جلسه ضمن ابراز اینکه اکیپ راهداری در آزادراه مشغول ایمن سازی و عملیات راهسازی است، گفت: اقدامات بسیار خوبی برای ایمن سازی ها و نصب نیوجرسی و مهندسی ترافیک در این بخش صورت گرفته است و تیم ها برای ایمن سازی معابر و با مشورت پلیس راهور تهران بزرگ در حال انجام اقدامات خود برای تامین ایمنی عبور و مرور هستند.

بخشدار آفتاب نیز گفت: تعاملات خوبی برای احداث و ایمن سازی پل کهریزک در دست اقدام است و همچنین روکش آسفالت آزادگان نیز در دستورکار قرار دارد.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشریح اقدامات ترافیکی مراسم ارتحال امام خمینی/ پارکینگ های هر استان مشخص شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشریح اقدامات ترافیکی مراسم ارتحال امام خمینی/ پارکینگ های هر استان مشخص شد"، کلیک کنید.