تعیین تکلیف وضعیت آلایندگی محیط زیستی معادن شن و ماسه اطراف شیراز

تعیین تکلیف وضعیت آلایندگی محیط زیستی معادن شن و ماسه اطراف شیراز

لاکو/فارس  رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز از بررسی و تعیین تکلیف وضعیت آلایندگی محیط زیستی معادن شن و ماسه اطراف شیراز خبر داد.

مسعود زارعی امروز، 24 اردیبهشت ماه در حاشیه یکصد و شصت و دومین جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: اولین دستور کار این جلسه، بررسی مجدد لایحه شهرداری شیراز با عنوان طراحی، احداث و بهسازی بوستان پیشنهادی پارک شاهد (ایثار) واقع در ضلع شمال غربی باغ جنت به مساحت 6/5 هکتار بود.

وی افزود: با توجه به درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس مبنی بر ایجاد بوستان تفریحی متناسب با شرایط والدین معزز شهدا و جانبازان و در جهت تکریم ایشان پس از بررسی و کارشناسی انجام شده توسط شهرداری منطقه 4 و در راستای حفاظت هرچه بیشتر از باغ تاریخی جنت به عنوان یکی از ذخایر اکولوژیک شهری و تاثیر این اقدام در افزایش سرانه عمومی فضای سبز، شهرداری شیراز با در نظر گرفتن کلیه جوانب حقوقی و توجه به مالکیت بنیاد شهید و امور ایثارگران در عرصه مزبور، به شهرداری شیراز اجازه داده شد نسبت به هزینه کرد به منظور عملیات عمرانی طراحی، احداث و بهسازی فضای سبز در عرصه ای به مساحت 5 /6 هکتار واقع در ضلع شمال غربی باغ جنت تحت عنوان پارک شاهد با تاکید بر مناسب سازی جهت استفاده خانواده های معزز شهداء و ایثارگران با امکان استفاده عموم اقدام کند.

زارعی از بررسی مجدد لایحه شهرداری با عنوان تجهیز و راه اندازی اقامتگاه همراهان بیمار در سطح شهر خبر داد و عنوان کرد: با توجه به نامه مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس مبنی بر تجهیز و راه اندازی اقامتگاه همراهان بیمار با ظرفیت 300  نفر که نیاز همراهان بیمار در سطح شهر به ویژه بلوار زند را مرتفع می کند. این موضوع نیز در این جلسه کمیسیون به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

وی ادامه داد: به شهرداری شیراز اجازه داده شد نسبت به تجهیز و راه اندازی اقامتگاه همراهان بیمار در سطح شهر تا سقف مبلغ مشخصی از ردیف اعتباری بودجه اقدام کند.

بررسی و تعیین تکلیف وضعیت آلایندگی محیط زیستی معادن شن و ماسه سطح منطقه 10 دستور کار بررسی شده دیگر کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا بود که زارعی در خصوص آن اظهار کرد: با توجه به اینکه 38 معدن شن و ماسه در غرب شیراز وجود دارد و محیط زیست هم رسماً اعلام کرد که بخشی از این معادن آلایندگی جدی دارند و از طرف دیگر با توجه به اینکه کلان شهر شیراز امسال به عنوان پایتخت زیست محیطی آسیا شناخته شده است، وجود این آلاینده ها زیبنده شهر شیراز نیست.

 رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: در این جلسه کمیسیون جهت رفع سریع تر این مشکل، تکالیفی برای دستگاه های مختلف از جمله محیط زیست، پلیس راهور، سازمان صنعت و معدن در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد اداره محیط زیست شهرستان شیراز گزارشی مبسوط از تعداد، نحوه فعالیت و محل استقرار واحدهای شن و ماسه مستقر در غرب شیراز تهیه و نتایج را حداکثر ظرف مدت دو هفته به صورت مکتوب به شورا ارسال کنند.

 رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا در خصوص بررسی آخرین وضعیت آرامستان تاریخی دارالسلام نیز گفت: پیرو تصمیم قبلی کمیسیون مبنی بر حضور نماینده کمیسیون در جلسات اجرای طرح ساماندهی آرامستان دارالسلام و تاکید مجدد کمیسیون بر حضور ایشان در جلسات اجرای طرح یاد شده، مقرر شد سازمان مدیریت آرامستان ها مجددا طرح ساماندهی آرامستان دارالسلام را مورد بازبینی قرار داده و نتایج حاصله را جهت ادامه طرح سامان دهی به صورت مکتوب و مستند به کمیسیون ارسال کنند.

زارعی در خصوص خرید، آموزش و بهره برداری عملیاتی از چند دستگاه پهپاد عمود پرواز نیز گفت: این موضوع نیز با حضور اعضای کمیسیون، مدیران شهرداری و مشاورین کمیسیون به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و با توجه به اعلام شهرداری شیراز مبنی بر انجام آزمون های عملیاتی پهپاد اطفاء حریق توسط شرکت صنایع طراحی و ساخت هواپیمای سبک نهایتا مقرر شد معاونت محیط زیست و خدمات شهری نتایج حاصله را جهت بررسی و تصمیم گیری به کمیسیون ارسال کنند.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعیین تکلیف وضعیت آلایندگی محیط زیستی معادن شن و ماسه اطراف شیراز" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعیین تکلیف وضعیت آلایندگی محیط زیستی معادن شن و ماسه اطراف شیراز"، کلیک کنید.