تفاله قهوه را دور نریزید؛ با آن خانه بسازید!

به گزارش خبرگزاری لاکو، محققان استرالیایی کشف کردند که می توان با فرآوری و افزودن تفاله های قهوه به مخلوط بتن، ماده ای 30 درصد قوی تر از بتن تولید کرد. دستورالعمل هوشمندانه این محققان استرالیایی می تواند چندین مشکل را همزمان حل کند.

هر ساله جهان 10 میلیارد کیلوگرم ضایعات قهوه در سطح جهان تولید می کند که بیشتر آن ها در محل های دفن زباله ریخته می شوند. بنابر گفته راجیو رویچند، مهندس دانشگاه RMIT، دفع زباله های آلی یک چالش زیست محیطی است؛ این زباله ها مقادیر زیادی گازهای گلخانه ای از جمله متان و دی اکسید کربن منتشر می کنند که به تغییرات آب و هوایی دامن می زند.

تفاله قهوه را دور نریزید؛ با آن خانه بسازید!

با رونق بازار ساخت و ساز در سطح جهانی، تقاضای روزافزونی برای بتن وجود دارد که باعث ایجاد مجموعه دیگری از چالش های زیست محیطی می شود. بنابر گفته جی لی، مهندس RMIT، استخراج مداوم شن و ماسه طبیعی در سراسر جهان که معمولاً از بستر رودخانه ها و سواحل گرفته می شود، برای برآورده کردن تقاضاهای رو به رشد صنعت ساخت و ساز تاثیر زیادی بر محیط زیست دارد.

در نتیجه چالش های زیست محیطی، محققان استرالیایی دست به آزمایش هایی زدند که در نهایت منجر به کشف تاثیر شگفت انگیز تفاله قهوه بر روی بتن شد.

این تیم همچنین در حال کار بر روی ایجاد بیوچار از سایر منابع ضایعات آلی، از جمله چوب، ضایعات مواد غذایی و زباله های کشاورزی است.

منبع: SCIENCE ALERT

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تفاله قهوه را دور نریزید؛ با آن خانه بسازید!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تفاله قهوه را دور نریزید؛ با آن خانه بسازید!"، کلیک کنید.