تولد اولین کودک هوش مصنوعی جهان

به گزارش لاکو، تونگ تونگ طبق ادعای سازندگانش، می تواند وظایفی را برای خود تعریف کند، به صورت خودکار یاد بگیرد و محیط اطراف خود را کشف نماید.

علاوه بر این، اگرچه همه چیز شبیه داستان فیلم علمی-تخیلی The Creator است، مهندسان تونگ تونگ می گویند این هوش مصنوعی حتی می تواند احساسات را تجربه کند! او احسا شادی، خشم و غم دارد.

به نقل از مجله لاکو، اولین هوش مصنوعی کودک در نمایشگاه فناوری های پیشرفته هوش مصنوعی در پکن در پایان ژانویه رونمایی شد.سازندگان آن می گویند که تونگ تونگ هوش و توانایی های یک کودک 3 یا 4 ساله را نشان می دهد.

تولد اولین کودک هوش مصنوعی جهان

بازدیدکنندگان می توانستند با تونگ تونگ صحبت کرده و وظایفی به آن محول کنند، مانند درخواست مرتب کردن اتاق که تونگ تونگ برای انجام آن اقداماتی را انجام می داد.

اگر چیزی خیلی بالا بود، هوش مصنوعی یک چهارپایه پیدا می کرد تا بتواند بدون کمک خارجی به آن برسد. در همین حال، اگر یک انسان یک لیوان شیر را در اتاق مجازی بریزد، تونگ تونگ استنباط می کند که نیاز به تمیز کردن دارد و حوله ای برای تمیز کردن آن پیدا می کند. منحصر به فرد ترین ویژگی تونگ تونگ، توانایی آن در تعیین وظایف خود است.

ربات های هوش مصنوعی مانند چت جی پی تی و بارد گوگل فقط به درخواست انسان عمل می کنند و به طور مستقل عمل نمی کنند. حتی پیشرفته ترین ربات ها به صورت واقعاً مستقل عمل نمی کنند. برخی ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی مانند آمکا نیازمند دستور انسان هستند.

مشخص نیست تونگ تونگ واقعاً مستقل است یا نه، اما ظاهراً مستقل تر از هوش مصنوعی های قبلی است. طبق ادعای سازندگانش، تونگ تونگ می تواند بر اساس ارزش ها و شهود مشترک بشری، وظایف جدیدی را تعریف کند.

تولد اولین کودک هوش مصنوعی جهان

اما هنوز معلوم نیست آیا واقعاً توانایی های ادعا شده را دارد یا خیر. آینده نشان خواهد داد هوش مصنوعی ها تا چه حد می توانند مستقل عمل کنند.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تولد اولین کودک هوش مصنوعی جهان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تولد اولین کودک هوش مصنوعی جهان"، کلیک کنید.