تیراندازی خونین «کانزاس» آمریکا در پی نزاع چند نوجوان رخ داده است

تیراندازی خونین «کانزاس» آمریکا در پی نزاع چند نوجوان رخ داده است

پلیس شهر کانزاس آمریکا می گوید تیراندازی خونین روز گذشته (پنجشنبه) در پایان جشن قهرمانی تیم فوتبال آمریکایی این شهر، از دعوا و مجادله میان چند نفر که اغلب جوان و نوجوان بوده اند آغاز و سپس به اسلحه کشی و تیراندازی انجامیده است.

به گزارش لاکو، در جریان این تیراندازی که حوالی ایستگاه «یونیون» در مرکز شهر کانزاس روی داد، یک زن 43 ساله به نام «لیزا لوپز گالوان» کشته و 22 نفر دیگر زخمی شدند.

پلیس روز گذشته سن و سال مجروحان این تیراندازی را بین 8 تا 47 ساله اعلام کرد و گفت نیمی از مجروحان زیر 16 سال سن دارند. در همین رابطه پلیس سه مظنون را هم بازداشت کرده که دو نفر از آنها زیر 18 سال سن دارند.

«استیسی گریوز»، رییس پلیس شهر کانزاس در کنفرانس خبری با رسانه ها گفت: به نظر می رسد این تیراندازی پس از آن شروع شده که چند نفر با هم مشاجره داشته اند. گریوز همچنین گفت سلاح های استفاده شده در این تیراندازی ضبط شده، هر چند از نوع و جزییات مالکیت آنها سخنی نگفت و همچنین تصریح نکرد که آیا پلیس رسما کسی را متهم کرده و یا هنوز در حال تحقیقات است.

با این حال، پلیس و مقام های شهر کانزاس تایید کرده اند که این تیراندازی یک اقدام تروریستی نبوده است.

به گفته مقام های بهداشتی کانزاس، از میان 22 مجروح این تیراندازی هم 8 نفر کودک زیر 15 سال هستند.

گفته شده جراحات هیچ کدام از این کودکان وخیم نیست و صدمه جسمی جدی ندیده اند هرچند احتمالا کابوس این تیراندازی را تا پایان عمر با خود حمل خواهند کرد.

تیراندازی روز گذشته در غرب ایستگاه یونیون در مرکز کانزاس سیتی روی داد، نزدیک جایی که هزاران هوادار تیم فوتبال آمریکایی «چیفس» برای رژه و جشن پیروزی تیم خود جمع شده بودند. این تیم روز یکشنبه با پیروزی مقابل «سانفرانسیسکو فورتی ناینرز» در شهر لاس وگاس قهرمان مسابقات لیگ ملی فوتبال آمریکایی- ان اف ال- شد. جشن در حدود ساعت دو بعد از ظهر به وقت محلی در کنار ایستگاه یونیون پایان یافت و گزارش های محلی حاکیست که بازیکنان تیم چیفس هنوز روی صحنه بودند که اولین تیرها شلیک شد.

تیراندازی باعث شد جمعیت تماشاگر، شامل شهردار و خانواده او، پابه فرار بگذارند.

به گزارش بی بی سی، استیسی آبرامز گریوز، رییس پلیس کانزاس سیتی، گفت که ماموران فورا به حادثه واکنش نشان دادند و کارآگاهانی که در صحنه بودند بلافاصله تحقیقات را شروع کردند. امدادگران هم فورا برای کمک به مجروحان وارد عمل شدند.

به گفته مقام ها، بیش از 800 افسر پلیس برای نظارت بر رژه از قبل مستقر شده بودند، از جمله روی ساختمان های اطراف، اداره آتش نشانی شهر هم برای ارایه کمک های پزشکی در صورت لزوم آماده بوده است.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تیراندازی خونین «کانزاس» آمریکا در پی نزاع چند نوجوان رخ داده است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تیراندازی خونین «کانزاس» آمریکا در پی نزاع چند نوجوان رخ داده است"، کلیک کنید.