جانمایی نخستین ایستگاه مدرن لرزه نگاری برخط کشور در قشم

جانمایی نخستین ایستگاه مدرن لرزه نگاری برخط کشور در قشم

لاکو/هرمزگان نخستین ایستگاه مدرن لرزه نگاری برخط کشور با هدف هوشمندسازی مدیریت بحران در محوطه بیمارستان جی جیان جزیره قشم جانمایی شد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور در جزیره قشم گفت: این طرح در اجرای دستور رییس جمهور در مسیر هوشمندسازی دستگاه هاست.

محمد حسن نامی افزود: با هوشمندسازی فرآیندها و زیرساخت های مدیریت بحران به دنبال این هستیم که کمترین تلفات انسانی و حادثه دیده را در اثر وقوع حوادث طبیعی و در زمان بحران ها داشته باشیم.

معاون اجرایی مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژیوفیزیک دانشگاه تهران هم گفت: با راه اندازی نخستین ایستگاه لرزه نگاری قشم، هوشمندسازی زیرساخت های مدیریت بحران در استان هرمزگان و جزیره قشم اجرایی می شود.

بهزاد پورمحمد افزود: تجهیزات دایمی لرزه نگاری پیش رفته با استانداردهای روز دنیا با توجه به اهمیت استراتژیک جزیره جهانی قشم در شش ماه آینده نصب و راه اندازی می شود.

وی گفت: برای تجهیز این ایستگاه سی میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم هم در این مراسم گفت: سالانه بیش از 4 میلیون گردشگر وارد جزیره قشم می شوند و میلیاردها دلار سرمایه گذاری از سوی فعالان اقتصادی در این منطقه آزاد انجام می شود که با ارتقای مسایل ایمنی می توانیم قشم را به یک جزیره پیشرفته و نوآور در کشور تبدیل کنیم.

پیغامی افزود: ایجاد ایستگاه لرزه نگاری قشم که جنوبی ترین نقطه برخورد دو پهنه حجاز و ایران به لحاظ زمین شناختی است کمک شایانی به پایش مسایل و مخاطرات منطقه، هرمزگان و کل کشور می کند.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جانمایی نخستین ایستگاه مدرن لرزه نگاری برخط کشور در قشم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جانمایی نخستین ایستگاه مدرن لرزه نگاری برخط کشور در قشم"، کلیک کنید.