جزییات چگونگی نشان دار شدن بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه بیمه سلامت

جزییات چگونگی نشان دار شدن بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه بیمه سلامت

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، جزییات نحوه نشان دار شدن بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه بیمه سلامت را تشریح کرد.

به گزارش لاکو، محمد اسماعیل کاملی درباره چگونگی نشان دار شدن بیماران خاص و صعب العلاج گفت: بیماران برای ثبت درخواست شان می توانند وارد سامانه شهروندی شوند، درصورتی که بیماری فرد مشمول نشان هایی باشد که در سامانه های وزارت بهداشت ثبت می شوند و بیمار در این سامانه ثبت نام شده باشد، نشان به صورت خودکار از طریق سامانه شهروندی به بیمار متنسب می شود. این بیماری ها شامل هموفیلی، تالاسمی، ام اس، سیستیک فیبروزیس، بال پروانه ای، SMA، اوتیسم است.

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران افزود: بدیهی است جهت انتساب نشان از مسیر فوق الذکر، بیمار باید ابتدا در سامانه های مرتبط با نشان دار شدن از طرف وزارت بهداشت ثبت نام شده باشد و این ثبت نام مطابق با دستورالعمل های وزارت بهداشت صورت می پذیرد.

به گزارش وزارت بهداشت، وی ادامه داد: برای بیماری هایی که در حال حاضر امکان ثبت و نشان دار کردن درسامانه های رجیستری وجود ندارد، تا زمان ایجاد امکان رجیستری در سامانه های وزارت بهداشت، ثبت نشان می بایست در سامانه مدیریت نشان بیمه سلامت صورت پذیرد. بیماران پس از مراجعه به اداره کل بیمه سلامت یا ناظر بیمه مستقر در بیمارستان در مراکز درمانی از طریق این سامانه نشان دار می شوند. همچنین با ثبت درخواست در سامانه شهروندی، ادارات کل بیمه سلامت پس از تماس با بیمار و اخذ مدارک مرتبط، نشان را به بیمار متنسب می کند.

کاملی اظهار کرد: انتساب نشان برای بیماران تامین اجتماعی، طبق فرآیندهای آن سازمان و با ثبت درخواست در سامانه های آن سازمان صورت می گیرد.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات چگونگی نشان دار شدن بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه بیمه سلامت" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات چگونگی نشان دار شدن بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه بیمه سلامت"، کلیک کنید.