خوردن صبحانه از افسردگی جلوگیری می کند

در گفت وگو با لاکو:

خوردن صبحانه از افسردگی جلوگیری می کند

کارشناس تغذیه: حذف وعده صبحانه منجر به افزایش احتمال افسردگی در نوجوانان و بزرگسالان می شود. اضطراب و پریشانی روانی در نوجوانانی که وعده صبحانه را حذف کرده بودند، مشاهده شد.

روح الله سراجی در گفت وگو با خبرنگار گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری لاکو؛ گفت: سلامت روان یکی از اصلی ترین مسایل سلامت جهانی است که با چندین بیماری مهم دیگر از جمله بیماری های قلبی – عروقی و سکته مغزی در ارتباط می باشد همچنین مصرف صبحانه به عنوان عضو جدایی ناپذیر از عادات غذایی سالم در نظر گرفته می شود.

سراجی گفت: مصرف منظم صبحانه به دلیل اثرات مثبت آن بر سلامت کلی مانند بهبود خلق و خو، عملکرد شناختی و افزایش کیفیت الگوی غذایی در تمام گروه های سنی توصیه می شود.

کارشناس تغذیه تصریح کرد: نتایج مطالعات حاکی از آن است که حذف وعده صبحانه منجر به افزایش احتمال افسردگی در نوجوانان و بزرگسالان می شود.همچنین اضطراب و پریشانی روانی در نوجوانانی که وعده صبحانه را حذف کرده بودند، مشاهده شد.

سراجی ادامه داد: افرادی که صبحانه با ارزش غذایی بالاتر، شامل غلات کامل و محصولات لبنی را مصرف می کردند. امتیاز بالاتر در مورد کیفیت زندگی و امتیاز کمتر در ارتباط با افسردگی و بیماری های روانی در مقایسه با افراد دریافت کننده صبحانه با کیفیت پایین کسب نمودند.

وی افزود: در نهایت توصیه ما مصرف صبحانه منظم صبحانه مغذی که شامل غلات کامل و محصولات لبنی و پروتیینی است که در کاهش اختلالات روانی مانند استرس، افسردگی و پریشانی موثر بوده و منجر به بهبود سلامت روان افراد جامعه می گردد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خوردن صبحانه از افسردگی جلوگیری می کند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خوردن صبحانه از افسردگی جلوگیری می کند"، کلیک کنید.