درآمد یوتیوبرها چقدر است؟ – لاکو

درآمد یوتیوبرها چقدر است؟ - لاکو

گرچه مسیر یوتیوبر شدن سخت است اما عده زیادی هستند که فعالیت در پلتفرم یوتیوب را به عنوان یک شغل تمام وقت برای خود انتخاب کرده و از این طریق درآمدهای نجومی به دست می آورند.

به گزارش لاکو، اقتصاد آنلاین، یوتیوب بزرگترین پلتفرم تبادل ویدیو در جهان است و میلیون ها نفر در سراسر جهان به صورت منظم و روزانه ویدیوهای بارگذاری شده روی آن را تماشا می کنند. پتانسیلی که یوتیوب در تعداد مخاطب دارد این امکان را به کاربرانش می دهد تا بتوانند از این طریق درآمدزایی کنند. 

طرح درآمدزایی که یوتیوب برای یوتیوبرها در نظر گرفته، از دیگر شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، قوی تر و بهتر است. برای کسب درآمد از یوتیوب روش های مختلفی وجود دارد. تماشای تبلیغات یکی از ساده ترین راه های کسب درآمد است. در کنار تماشای تبلیغات، جذب اسپانسر و همکاری در فروش هم دیگر روش های درآمدزایی یوتیوب هستند. 

یوتیوب به ازای هر هزار نمایش ویدیوها مبلغی در حدود 2 تا 3 دلار و حتی بیشتر از آن را به تولیدکننده محتوا پرداخت می کند. اگر میانگین 2 یا 3 دلار به ازای هر هزار نمایش را در نظر بگیریم، در این صورت ویدیویی که در یوتیوب با تبلیغات یک میلیون نمایش داشته باشد، می تواند بین 2 تا 3 هزار دلار برای یوتیوبر درآمد ایجاد کند که بیش از 150 میلیون تومان می شود. متوسط دریافتی یک یوتیوبر با 1 میلیون کاربر نیز 60 هزار دلار در سال است که رقمی بیش از سه میلیارد تومان می شود.

در این میان یکی از مزایای یوتیوب برای ایرانیان کسب درآمد دلاری است که به آن ها این امکان را می دهد تا درآمدی بیشتر از  شغل های پولساز مانند پزشکی و مهندسی در ایران داشته باشند. معروف ترین یوتیوبر ایرانی که در حوزه کلیپ های طنز فعالیت می کند، با بازدید ماهانه 22 میلیون، درآمدی حدود 66 هزار دلار دارد که ماهانه بیش از سه میلیارد تومان و سالانه بیش از 30 میلیارد تومان می شود. 

البته باید توجه داشت که این اعداد و ارقام حدودی بوده و ممکن است با توجه به شرایط و موارد مختلف، برای برخی از کاربران کمتر و برای برخی بیشتر شود. فاکتورهای مختلفی مثل لوکیشن کاربران، نوع محتوا و میزان درگیری که مخاطبان با ویدیوها دارند در تعیین میزان درآمد حاصل از گرفتن هزار بازدید در یوتیوب موثر هستند.

طبق گزارش نشریه فوربس، درآمد پولسازترین یوتیوبر دنیا به نام MrBeast حدود 54 میلیون دلار است و دو نفر بعدی به ترتیب 45 و 38 میلیون دلار درآمد دارند.

بنابراین اگر یوتیوب طی دهه ها فعالیت خود چیزی را ثابت کرده باشد آن چیز این است که برای افراد پرانگیزه بهترین ابزار است تا بتوانند شغل خود را تحت کنترل داشته باشند و درآمدهای بسیار بالایی را کسب کنند. البته نباید فراموش کرد رقابت در این حوزه چندان راحت نیست و برای کسب درآمد بالا در یوتیوب باید تلاش زیادی کرد.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درآمد یوتیوبرها چقدر است؟ – لاکو" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درآمد یوتیوبرها چقدر است؟ – لاکو"، کلیک کنید.