در پاسخگویی به مسایل روز زنان عملکرد بسیار ضعیفی داشته ایم – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

در پاسخگویی به مسایل روز زنان عملکرد بسیار ضعیفی داشته ایم - خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار لاکو، فرحناز خسروشاهی، مستشار قضایی تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضاییه در نشست هم اندیشی بایسته های شورای فقهی حقوقی زنان گفت: شان شورای فقهی می تواند شان چند جنبه ای باشد. شورای فقهی می تواند به مسایل رسیدگی کند.

وی افزود: مسایلی وجود دارند که مختص زنان است و خود زنان درگیر آن هستند و آقایان نمی توانند به مسایل خاص زنان بپردازند.

مستشار قضایی تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضاییه گفت: در این زمینه خلاءهای بسیاری وجود دارد که پاسخگوی آن نیستیم. در گذشت 45 سال انقلاب نتوانسته ایم پاسخگو مسایل حوزه زنان باشیم.

خسروشاهی گفت: برای پاسخ به سوالات بهتر است به مدارس خصوصاً دبیرستان ها رجوع کرد. چرا که برای پرداختن به مشکلات صرفاً از راه تحقیق و پژوهش کافی نیست. بلکه باید با حضور در آموزش و پرورش، دادگاه ها، حوزه پزشکی و سایر حوزه ها حضور داشت و از نزدیک به مسایل رسیدگی کرد.

مستشار قضایی تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضاییه گفت: در نظام آموزش پرورش حضور پیدا کنید و خودتان ببیند که دبیر اجتماعی در کلاس درس تبلیغ ازدواج سفید را می کند آن هم برای دانش آموزان 15 ساله ای که در این خصوص چیزی نمی داند و با نامگذاری ازدواج به آن مشروعیت می بخشند.

وی افزود: در بعد اجرایی باید به سوالات و ابهامات جوانان پرداخته شود، چرا که با گردآوری اطلاعات نمی توان به نتیجه ای رسید.

مستشار قضایی تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضاییه بیان کرد: ما به صورت جهادی و اجرایی نیاز به رسیدگی به مسایل زنان داریم.

وی افزود: دختران مجرد ما به زودی تشکیل خانواده می دهند، وظیفه شما آموزش مسایلی است که این دختران از آن مطلع نیستند.

خسروشاهی بیان کرد: ما در پاسخگویی به مسایل روز زنان عملکرد بسیار ضعیفی داشته ایم و در واقع کاری برای حل این مسایل نکرده ایم.

وی افزود: تشکیل هیات دولت جنبه اجرایی قضیه است، بعد از رسیدن به مسایل مشکلات باید اولویت بندی شود.

مستشار قضایی تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضاییه گفت: اگر می خواهید از مشکلات زنان باخبر شوید به دادگاه های قضایی خانواده رجوع کنید و پای صحبت های زنان بنشینید و ببیند مشکلات و مسایل خانواده ها به چه سمتی رفته است.

خسروشاهی با ارایه سوالاتی در این خصوص افزود: چقدر از بانوان خانه دار بیمه شده اند؟ چقدر از مادران در دوران بارداری و یا حضانت فرزند حمایت می شوند؟ چرا نباید به مادری که حضانت دارد اختیارات دهیم؟

مستشار قضایی تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضاییه گفت: اگر مسایل درست دیده نشوند و تضمیناتی برای اعطای حقوق وجود نداشته باشد و یا حتی وقتی آموزشی به زنان داده نشده است توقع رفع مشکلات را نمی توان داشت.

وی افزود: زمانی که حقوق مادری زنان را تا حد کارگر پایین آورده ایم و به آن عنوان اجرت المثل کار منزل دادیم،. اجرت المثل یا همان کار شبانه روز مادران آیا می شود بر روی آن قیمت گذاشت؟

مستشار قضایی تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضاییه در خصوص بحث جمعیت بیان کرد: بحث جمعیت که یکی از دغدغه های رهبری است، مبحث اهدای جنین را مورد ملاحظه قرار بدهید که چه اتفاقاتی در آن رخ می دهد، بر مراکز ناباروری چه نظارتی بر آن می شود؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در پاسخگویی به مسایل روز زنان عملکرد بسیار ضعیفی داشته ایم – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در پاسخگویی به مسایل روز زنان عملکرد بسیار ضعیفی داشته ایم – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.