دستگیری 3 سارق خودرو در 2 نقطه از تهران

دستگیری 3 سارق خودرو در 2 نقطه از تهران

رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری 3 سارق خودرو با ده ها فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ علی قاسم پور در گفت وگو با لاکو با اشاره به دو پرونده هفته های اخیر این پلیس گفت: در یکی از پرونده ها، روز گذشته مامواران کلانتری 155 در حال گشت زنی در خیابان مهرورز بودند که به یک موتورسیکلت مشکوک شده و رفتار آن را تحت نظر قرار دادند. ماموران در جریان بررسی های خود متوجه شدند یک موتورسیکلت سوار و راکب او، در حال زاغ زنی خودروهای پارک شده هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتند به صورت نامحسوس این افراد را تحت نظر قرار دهند. 

رییس پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: دقایقی بعد، سرنشین موتورسیکلت به طرف یکی از خودروهای پارک شده رفته و اقدام به باز کردن در این خودرو کرد که در همین حین ماموران برای دستگیری این افراد وارد عمل شدند. ترک نشین موتورسیکلت به محض مشاهده گشت پلیس سوار بر موتورسیکلت شده و هر دو متهم به سرعت از محل متواری شدند.

وی با بیان اینکه عملیات تعقیب و گریز میان ماموران پلیس و متهمان آغاز شد، گفت: ماموران کلانتری پس از اجرای طرح مهار و شلیک چند تیر هوایی موفق شدند هر دو متهم را پس از تعقب و گریز طولانی دستگیر و به کلانتری انتقال دهند.

قاسم پور با بیان اینکه متهمان پس از توقف موتورسیکلتشان نیز پابه فرار گذاشتند، گفت: این افراد تصور می کردند که می توانند با پای پیاده از دست ماموران فرار کنند، اما پس از تعقیب و گریزی طولانی و شلیک چند تیر هوایی، هر دو متهم دستگیر شدند. 

وی با بیان اینکه هر دو متهم سابقه دار بودند، گفت: این افراد تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به سرقت از 10 خودرو اعتراف کردند. در ادامه نیز برایشان پرونده ای تشکیل شد و هر دو برای تکمیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

کاتالیزور دزد شهر زیبا دستگیر شد

رییس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به دومین پرونده ادامه داد: در روزهای اخیر، سرقت چند فقره کاتالیزور و قطعات خودرو در شهر زیبا به پلیس اعلام شد. به همین دلیل تیمی از کلانتری 142 کن، این موضوع را در دست بررسی قرار دادند. آنان با بررسی دوربین های محل سرقت، توانستند سارق را شناسایی کنند و تصویری از او را در اختیار مامواران گشتی منطقه قرار گرفت. 

قاسم پور ادامه داد: سرانجام روز گذشته، افسران گشت پلیس، فردی را در نزدیکی متروی شهر زیبا شناسایی کردند که به شدت به متهم پرونده سرقت شباهت داشت و به همین دلیل رفتار وی را تحت نظر قرار دادند.در همین حین متهم اقدام به بریدن کاتالیزور یک خودرو با استفاده از سنگ فرز شارژی کرد که ماموران بلافاصله او را بازداشت کردند. 

وی با بیان اینکه در بررسی از خودروی این سارق، دو کاتالیزور دیگر و چند قطعه دیگر خودرو کشف و ضبط شد، گفت: این سارق به مقر انتظامی منتقل شده و در آنجا تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به سرقت از هشت خودرو اعتراف کرد. همچنین مالخر این پرونده نیز شناسایی و دستگیر شد و هر دو متهم به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

قاسم پور به شهروندان توصیه کرد که خودروهای خود را به دزدگیر مجهز کرده و در مکان های امن اقدام به پارک کردن خودروی خود کنند.

پایان خبر لاکو 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری 3 سارق خودرو در 2 نقطه از تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری 3 سارق خودرو در 2 نقطه از تهران"، کلیک کنید.