ذخیره مناسب شیرهای مخصوص بیماران PKU

ذخیره مناسب شیرهای مخصوص بیماران PKU

معاون اداره کل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: سازمان غذا و دارو علاوه بر برنامه منظم تامین شیرهای PKU، ذخایر مناسبی را برای این فراورده ایجاد کرده و تاکنون بحرانی در تامین آن وجود نداشته است.

به گزارش لاکو، بهادر صید محمدیان اظهار کرد: با توجه به اینکه برنامه غذایی بیماران PKU باید به گونه‌ای باشد که پروتئین فنیل آلانین برای آن‌ها به درستی تامین شود، این پروتئین از طریق شیرهای مخصوص PKU در دسترس بیماران قرار می‌گیرد.

وی افزود: مدیریت مصرف شیر و غذای مخصوص بیمار یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش برنامه PKU وزرات بهداشت است و تحت هیچ شرایطی نباید دچار صدمه شود.

وی گفت: توزیع و تامین این شیرها زیر نظر سازمان غذا و دارو با ثبت مشخصات بیمار در سامانه صورت گرفته و این فراورده مخصوص به دست مصرف کنندگان آن می‌رسد.

معاون اداره کل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو درباره چگونگی تامین شیرهای مورد نیاز بیماران PKU، عنوان کرد: با وجود تحریم‌ها، سازمان غذا و دارو مسیرهای مختلف را برای تامین این فراورده طی کرده و خوشبختانه تاکنون مشکلی در تهیه و تامین شیر این بیماران نداشته‌ایم.

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه شیرهای PKU وارداتی هستند، به منظور جلوگیری از بروز هرگونه کمبود احتمالی براساس تمهیدات صورت گرفته ذخیره مناسبی از آن در نظر گرفته شده است.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ذخیره مناسب شیرهای مخصوص بیماران PKU" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ذخیره مناسب شیرهای مخصوص بیماران PKU"، کلیک کنید.