روایت یک فعال حوزه نشر از پیامدهای افزایش قیمت کتاب

بهار کتابخوانی| در گفت و گو با لاکو مطرح شد؛

روایت یک فعال حوزه نشر از پیامدهای افزایش قیمت کتاب

مدیر داخلی نشر کوله پشتی یکی از چالش های امروز ناشران را افزایش قیمت کتاب به دلیل افزایش قیمت کاغذ عنوان کرد.

مدیر غرفه نشر کوله پشتی که ازناشران حاضر درسی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگ خبرگزاری لاکو گفت: با توجه به اینکه کتاب های ما عموماً مربوط به آثار شاخص بازار جهانی است، افزایش قیمت آنها  موجب ریزش مخاطبان شده است.

وی بیشترین قشر مراجعه کننده به این انتشارات را جوانان دانشجو و به ویژه دختران عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه عمده کتاب ها رمان و در حوزه روان شناسی است، بیشتر خانم ها برای خرید مراجعه می کنند.

مدیر داخلی نشر کوله پشتی عمده فعالیت این انتشارات را ترجمه کتب برشمرد و گفت: ما تلاش کردیم که همواره کتب به روز بازار های جهانی را معرفی کنیم. در شبکه های اجتماعی از جمله تیک تاک نویسنده ها آثار خود را معرفی می کنند و ما همان کتاب ها را ترجمه می کنیم. بیشتر مخاطبان به دنبال رمان هستند تا کتاب های روان شناسی.

فاضلی فاصله زمانی معرفی یک کتاب در بازار جهانی و ترجمه و ورود در بازار داخلی را نهایتاً سه ماه عنوان کرد و گفت: اگر مشکلی به لحاظ مجوز پیش نیاید در چند ماه کتاب را وارد بازار نشر می کنیم.

وی در خصوص ترجمه صحیح کتاب ها گفت: ما برای کتاب های پرفروش گارانتی پیش بینی کردیم که اگر از کیفیت چاپ و ترجمه ناراضی بودند بتوانند کتاب را پس دهند. در عین حال ترجمه توسط گروه تخصصی انجام شده و ویراستاری و نمونه خوانی می شود تا کمترین ایراد ترجمه را داشته باشد.

لازم به یادآوری است، سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 19 تا 29 اردیبهشت ماه در محل مصلی تهران برگزار می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روایت یک فعال حوزه نشر از پیامدهای افزایش قیمت کتاب" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روایت یک فعال حوزه نشر از پیامدهای افزایش قیمت کتاب"، کلیک کنید.