رییسی: فیبرنوری یک زیرساخت فرهنگی در عرصه تولید محتوا است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری لاکو گروه استان ها: حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه 20 اردیبهشت دومین سفر خود به استان قم را آغاز کرد.

سخنرانی در جمع طلاب، اساتید و فضلای حوزه علمیه قم در مدرسه مبارک فیضیه و همچنین شرکت در جلسه شورای اداری استان قم به منظور بررسی مصوبات دور نخست سفر و تصویب مصوبات جدید از برنامه های رییس جمهور در دور دوم سفر به شهر مقدس قم است.

حضور در جلسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و دیدار با علما و مراجع عظام تقلید از دیگر برنامه های رییس جمهور در روز دوم سفر به استان قم است.

گفتنی است برخی از اعضای کابینه سیزدهم به بخش ها و شهرستان های مختلف استان قم سفر خواهند کرد و از نزدیک مشکلات و مسایل مردم این مناطق را مورد بررسی قرار خواهند داد.

از روز چهارشنبه نیز مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در 30 دستگاه اجرایی استان قم با حضور معاونان وزیر و نمایندگان تام الاختیار این وزارتخانه ها برپا شده و طی سه روز آماده دریافت درخواست های مردمی هستند.

گفتنی است مرکز الکترونیک ارتباط مردمی دولت نیز در استان قم از روز چهارشنبه هفته جاری با حضور 600 کارشناس فعالیت خود را آغاز و تا روز جمعه هفته جاری به ثبت درخواست ها از طریق شماره تماس 111 و سایت www.111.ir اقدام می کنند.

رییس جمهور در دور اول سفرهای استانی و در سیزدهمین سفر استانی دولت سیزدهم 9 دی 1400 سفر دو روزه ای به قم داشت.

دور اول سفر رییس جمهور به استان قم 148 مصوبه داشته که 34 مصوبه به صورت کامل اجرایی شده و 98 مصوبه در دست اقدام است و 16 مصوبه دیگر نیز به دلایل مختلفی از جمله مشکلات زیرساختی و حقوقی اجرا نشده که در این سفر برای آنان تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.

بر اساس آخرین اعلام استاندار قم تاکنون 64 درصد مصوبات دور اول سفر رییس جمهور به استان قم اجرایی شده است و در دور دوم سفر رییس جمهور به قم قرار است 6 هزار میلیارد تومان اعتبار به مصوبات نهایی شده اختصاص یابد.

گفته شده عمده تمرکز سفر دوم رییس جمهور به استان قم پیگیری ویژه دستورات قبلی، حوزه مسکن، موضوعات فرهنگی و همچنین تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام و مصوبات انجام نشده در سفر اول است که در این سفر قرار است برای آغاز عملیات اجرایی و تکمیل دو ابر پروژه نیمه تمام استان قم شامل مونوریل و فرودگاه قم دستورات لازم صادر شود.


اخبار مربوط به سفر رییس جمهور به استان قم را در زیر بخوانید.


وزیر ارتباطات: ایران جزو 6 کشور دارای توانمندی ساخت تجهیزات شبکه اینترنت است

ایران جز 6 کشور دارای توانمندی ساخت تجهیزات شبکه اینترنت است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را جز 6 کشور توانمند در حوزه ساخت و به روز رسانی تجهیزات شبکه اینترنت برشمرد.

عیسی زارع پور صبح پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه فیبرنوری استان قم که با حضور رییس جمهور در پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد گفت: استان قم بعد از گلستان، دومین استانی است که تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: لایه های مختلف شبکه ها در حال به روز رسانی است و بخش بسیاری از توسعه شبکه، در داخل کشور ساخته می شود و ایران جز 6 کشوری است که این توانمندی را دارد.

وی بیان کرد: اجرای پروژه فیبرنوری برای 500 شهر کشور شروع شده و این پروژه در 150 شهر به اتمام رسیده و مابقی نیز در حال اجرا است.


رییس جمهور در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) قم حضور یافت

رییس جمهور در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) قم حضور یافت


رییس جمهور: فیبرنوری یک زیرساخت فرهنگی برای قم و کشور در عرصه تولید محتوا است

فیبرنوری یک زیرساخت فرهنگی برای قم و کشور در عرصه تولید محتوا است

رییس جمهور قم را از مراکز بی بدیل تولید محتوا در کشور برشمرد و گفت: فیبرنوری یک زیرساخت فرهنگی برای قم و کشور در عرصه تولید محتوا است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی، صبح پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه فیبرنوری استان قم با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و دهه کرامت گفت: امروز زندگی مردم در بستر فضای مجازی قرار گرفته و هیچ دست ساخته بشری، زندگی انسان را همانند اینترنت تحت تاثیر قرار نداده و در این بخش سرعت بسیار زیادی را شاهدیم.

رییس جمهور گفت: کسب و کارها، ارتباطات مالی و اداری و سایر ابعاد زندگی انسان امروز در این بستر قرار دارد و رفاه مردم در این بخش باید مدنظر باشد.

وی ادامه داد: رویکرد دولت، شتاب بخشی و سرعت دهی به اینترنت است که استان گلستان اولین استانی بود که تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفت.

متن کامل را اینجا بخوانید.


رییس جمهور حرم مطهر حضرت معصومه (س) را زیارت کرد


ورود رییس جمهور به استان قم

رییس جمهور وارد قم شد/ آغاز دور دوم سفر استانی به خاستگاه انقلاب

حجت الاسلام «سید ابراهیم رییسی» روز پنجشنبه 20 اردیبهشت سفر به شهر کریمه اهل بیت علیهم السلام را به صورت رسمی آغاز کرد.

رییس جمهور در بدو ورود خود به شهر مقدس قم به زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها رفت.

حجت الاسلام رییسی در ادامه بر سر مزار علما و مراجع فقید مدفون در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها حضور یافت و فاتحه ای قرایت کرد.

مردم حاضر در حرم مطهر بانوی کرامت که از این دیدار غافلگیر شده بودند به سمت رییس جمهور آمده و به وی خیر مقدم می گفتند.

گفته می شود مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، عیسی زارع وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهرام عین الهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین داوود منظور رییس سازمان برنامه و بودجه و علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست، در دور دوم سفر رییس جمهور به حضور دارند.

رییس جمهور در نخستین برنامه خود پروژه بزرگ فیبر نوری منازل و کسب و کارهای استان قم را افتتاح خواهد کرد و در ادامه پروژه های حوزه راه و شهرسازی استان قم را افتتاح می کند.


گزارش تکمیل می شود…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییسی: فیبرنوری یک زیرساخت فرهنگی در عرصه تولید محتوا است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییسی: فیبرنوری یک زیرساخت فرهنگی در عرصه تولید محتوا است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.