رییس قوه قضاییه: پرونده های اموال تملیکی تعیین تکلیف شود

رییس قوه قضاییه: پرونده های اموال تملیکی تعیین تکلیف شود

لاکو/هرمزگان رییس قوه قضاییه در بازدید از انبار اموال تملیکی هرمزگان به وزیر دادگستری دستور داد تا آن دسته از پرونده های اموال تملیکی که در تعزیرات مورد رسیدگی قرار می گیرند را با سرعت و دقت بیشتری تعیین تکلیف کنند.

رییس قوه قضاییه امروز (13 اردیبهشت ماه )، از یکی از انبارهای اموال تملیکی استان هرمزگان در مجتمع بندری شهید رجایی بازدید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در جریان این بازدید، از وضعیت ساماندهی کالاها و اقلام در انبارهای تملیکی استان هرمزگان اعلام رضایت و بر استمرار این روند تاکید کرد.

وی گفت: تصویر امروز انبارهای اموال تملیکی حقیقتا با گذشته قابل مقایسه نیست و با تلاش صورت گرفته امروز وضعیت خیلی خوب است گزارش هایی هم که به بنده رسیده است نشان می دهد در دیگر انبارها نیز وضعیت خوب است و مشکلات گذشته تا حد بسیاری حل شده است.

رییس قوه قضاییه در این بازدید به وزیر دادگستری دستور داد تا آن دسته از پرونده های اموال تملیکی که در تعزیرات مورد رسیدگی قرار می گیرند را با سرعت و دقت بیشتری تعیین تکلیف کنند.

اجتهادی، مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در این بخش از بازدید رییس قوه قضاییه گفت: میانگین اظهارنامه کالاهای متروکه واصل شده به سازمان اموال تملیکی استان هرمزگان در هر سال، در دو سال گذشته به بیش از 3 هزار فقره رسیده است و این در حالی است که این میزان در حد فاصل سال های 1390 تا 1400، تنها 430 فقره بوده است.

وی افزود: در حالیکه از ابتدای سال 1390 تا سال 1400، در مجموع چهار هزار و 730 فقره اظهارنامه کالاهای متروکه به سازمان اموال تملیکی استان هرمزگان ارجاع شده بود، این میزان طی سال های 1401 و 1402، به بیش از شش هزار فقره رسید که از این تعداد بالغ بر چهار هزار و 212 فقره تعیین تکلیف شدند.

اجتهادی همچنین با اشاره به دستور دو سال پیش رییس دستگاه قضا مبنی بر تعیین تکلیف هرچه سریع تر محموله 4 هزار تنی گچ های فاسد در یکی از انبارهای اموال تملیکی استان هرمزگان، از انجام این مهم و خروج محموله مذکور از بندر شهید رجایی خبر داد.

«فتحی» مدیر کل اموال تملیکی استان هرمزگان نیز در جریان این بازدید ضمن قدردانی از اقدامات گسترده مجموعه قضایی استان هرمزگان در راستای ساماندهی وضعیت اموال تملیکی، گفت: رییس کل و معاونان دادگستری استان هرمزگان برای سامان دادن به وضعیت اموال تملیکی، علاوه بر انجام مسیولیت های خود، وَرای حیطه ی وظایف و تکالیف شان نیز اقدامات موثر و قابل توجهی را انجام داده اند؛ این اقدامات و پیگیری های مُجدانه، به مدیران اموال تملیکی نیز در اجرای وظایف و تکالیف شان، شجاعت و انگیزه داد.

وی همچنین از تعیین تکلیف و امحاء فنی 90 درصد از ماینرهای موجود در انبارهای اموال تملیکی استان هرمزگان خبر داد و در ادامه گفت: نخستین انبارگردانی بندر شهید رجایی در سال گذشته صورت گرفت و ما امروز می توانیم با صراحت اعلام کنیم که چه کالاهایی و به چه تعداد در این بندر وجود دارند. شایان ذکر است، پس از ورود مجدانه و پیگیرانه قوه قضاییه به موضوع ساماندهی انبارهای بنادر، گمرکات و اموال تملیکی و مساعدت سایر قوا و دستگاه ها، انقلابی در این مقوله صورت گرفته تا جایی که استان های سراسر کشور به صورت گسترده نسبت به تعیین تکلیف کالاهای موجود در این انبارها، اقدامات مقتضی را صورت دادند و از این طریق ضمن حفظ حقوق دولتی و عمومی، مبالغ زیاد و معتنابهی به بیت المال و خزانه کشور مسترد شده است.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییس قوه قضاییه: پرونده های اموال تملیکی تعیین تکلیف شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییس قوه قضاییه: پرونده های اموال تملیکی تعیین تکلیف شود"، کلیک کنید.