ساخت محصولی استاندارد که منجر به فروش یک میلیون یورویی شد

یکی از شرکت های دانش بنیان با تولید مخازن استاندارد با کیفیت و استاندارد مخزن اکسیژن و نیتروژن موفق به انعقاد قرارداد فروش خارجی یک میلیون یورویی برای این محصول شد.

به گزارش لاکو، یکی از شرکت های دانش بنیان فعالیت خود را از سال 1342 در زمینه ساخت یخچال و فـریزرهای صنعتی شروع کرد و از سال 1388 فعالیت های خود را به سمت تولید تجهیزات سرمایشی پیشرفته جهت دهی کرد.

در حال حاضر این شرکت بزرگترین تولیدکننده مخازن اکسیژن مایع، نیتروژن مایع، دی اکسیدکربن مایع و تجهیزات کرایوژنیک در غرب آسیا با توانایی طراحی و تولید طبق استانداردهای بین المللی است.

تا اواخر دهه 80 مخازن اکسیژن، آرگون و نیتروژن که در بیمارستان ها و پتروشیمی ها کاربرد داشت، به دلیل تحریم ها با قیمت بالا از خارج وارد کشور می شد و این شرکت از سال 88 قدم در راه تولید این نوع مخازن در کشور گذاشت.

مخازن نیتروژن دارای فناوری های تک است؛ چرا که لازم است نیتروژن در دمای منهای 200 درجه سانتی گراد به صورت مایع نگهداری شود و تاکنون 5 تا 6 کشور دارای دانش فنی ساخت این نوع مخازن هستند.

نیتروژن مایع یا همان ازت مایع در واقع همان گاز نیتروژن بی بو و بی رنگی است که از تقطیر جز به جز هوا به دست می آید. این محصول جزء گازهای پرکاربرد است که در دمای پایین نگهداری می شود. این گاز بی اثر است که 78 درصد از هوای اطراف ما را تشکیل می دهد، و در دمای منهای 196 درجه سانتی گراد به مایع تبدیل می شود.  

طی چند سال اخیر با پیشرفت علوم مربوط به سلول های بنیادی و سایر کاربردهای پزشکی، استفاده از ازت مایع (LN2) به سرعت گسترش پیدا کرده است. هوایی و هوافضا، نوشیدنی و تولید مواد غذایی، درمان و سلامت، داروسازی، تولیدات فلزی، نفت و گاز و جوشکاری از دیگر صنایعی است که از این گاز استفاده می کنند.

این شرکت توانست در سال 94 بعد از 6 سال تحقیق و توسعه، استانداردهای این محصول را دریافت کند و متعاقب آن در مناقصه پالایشگاه تهران شرکت کرد، در حالی که باید با 7 کشور خارجی شرکت کننده در این مناقصه، رقابت کند و در نهایت این شرکت به دلیل قیمت پایین تر برنده مناقصه ساخت مخازن نیتروژن مایع شد.

ساخت محصولی استاندارد که منجر به فروش یک میلیون یورویی شد

بعد از تحویل پروژه پالایشگاه تهران از سوی این شرکت دانش بنیان، موجب شد تا عضو کمیته تعیین استانداردهای بین اللملی مخازن و نیتروژن به اصفهان محل استقرار این شرکت، سفر کند و از نزدیک از روند تولید این مخازن بازدید کند.

این بازدید موجب شد که به دلیل کیفیت بالای محصول، حدود یک میلیون یورو مخزن به این شرکت سفارش دهد.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت محصولی استاندارد که منجر به فروش یک میلیون یورویی شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت محصولی استاندارد که منجر به فروش یک میلیون یورویی شد"، کلیک کنید.