سهم خودرو های پلاک شهرستان در آلودگی تهران

سهم خودرو های پلاک شهرستان در آلودگی تهران

آفتاب نیوز :

در حالی که خودرو های پلاک شهرستان آلایندگی زیادی در پایتخت تولید می کنند، عضو شورای شهر تهران می گوید که «سیستمی برای دریافت عوارض از این خودرو ها نداریم.»

فارس در خبری نوشت:براساس مطالعات شهرداری تهران، سالانه میزان تولید و انتشار آلایندگی خودرو های پلاک شهرستان در پایتخت «در بخش آلاینده های گازی 75 هزار تن و در بخش ذرات معلق 415 تن برآورد شده است.»

تردد خودرو های پلاک شهرستان در تهران باعث بروز آلودگی هوا و ترافیک شده است. رییس کمیسیون حمل ونقل ترافیک شورای شهر تهران جعفر تشکری هاشمی می گوید که «سیستمی برای دریافت عوارض از خودرو های پلاک شهرستان نداریم.» همچنین رییس شورای شهر تهران مهدی چمران هم می گوید که پیشنهاد ما این بود که «خودرو هایی که به تهران می آیند مدت محدودی در شهر حضور داشته باشند.»

بر اساس اطلاعات دوربین های تردد شمار در یک بازه زمانی یک ماهه، «سهم خودرو های پلاک شهرستان در تردد کل خودرو های عبوری شمارش شده در تهران 28.7 درصد بود.» رانندگان این خودروها، چون می دانند اعمال قانون برای تردد آن ها به خصوص در محدوده طرح ترافیک صورت نمی گیرد، اقدام به مسافرکشی می کنند. این درحالی است که سال گذشته معاون وقت حمل و نقل ترافیک شهر تهران جلال بهرامی گفته بود که «بزودی این مشکل از طریق هماهنگی با مدیریت کلانشهر ها برطرف می شود.»

مهاجرت های مجردی با خودرو برای کسب و کار به تهران علاوه بر مشکلات ترافیکی باعث بروز پدیده ماشین خوابی هم شده است.

کارشناس مسایل اجتماعی رضا شریفی می گوید که تردد خودرو های پلاک شهرستان «برای فعالیت در تاکسی های اینترنتی است» و نباید مانعی برای امرار معاش ایجاد کرد. کارشناس مسایل شهری مینا موحد با بیان اینکه «طرح ترافیک برای ساکنان تهران به عنوان یک محدودیت و برای پلاک شهرستانی ها یک امتیاز محسوب می شود، می گوید که «تردد های غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک باید مشمول جریمه توسط پلیس شوند نه پرداخت عوارض.»

به گفته کارشناسان، باید سیستم یک پارچه دریافت عوارض در کشور اجرایی شود. همچنین باید سهم آلاینده ها را در تهران کم و نظارت دقیقی بر اجرای قانون هوای پاک بعد از 7 سال از سوی نهاد های نظارتی صورت گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سهم خودرو های پلاک شهرستان در آلودگی تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سهم خودرو های پلاک شهرستان در آلودگی تهران"، کلیک کنید.