سه دهه وفاداری کردها به امام راحل/رهبری که ریشه طاغوت را خشکاند – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری لاکو؛ گروه استان ها: امام خمینی بیعتی ناگسستنی با ملت عظیم ایران، سیدی که ریشه 2500 ساله ظلم و ستم شاهنشاهی را خشکاند.

امامی که از سلاله ای پاک و خاندانی سید و آقا زاده برای بیدار کردن مردم ایران کفش آهنین پوشید و در مقابل رژیم پهلوی ایستادگی کرد.

سال ها زندان، شکنجه، دوری از خاک وطن، تبعید و آزار این بزرگ مرد تاریخ را از هدفش دور نکرد حتی تمام روزهایی که دور از مردم ایران و خانه و وطن خود بود اندیشه ای فراتر در ذهن می پروراند.

امام خمینی (ره) بعد از پیروزی مردم بر رژیم نظام شاهنشاهی توانست نه با دیکتاتوری و رای خودکامانه، بلکه با دموکراسی و برپایه همه پرسی که رضایت اکثریت مردم را دربر داشت یک نظام همه پسند را بنیاد نهد.

سه دهه وفاداری کردها به امام راحل/رهبری که ریشه طاغوت را خشکاند

امروز انقلاب اسلامی ایران و نظام جمهوری اسلامی تنها با دوراندیشی پیر جماران توانسته به ثمر برسد و نسل های بعد از میوه و سایه انقلاب بهره ببرند.

بعد از سه دهه ارتحال ملکوتی این مرد بزرگ همچنان مردم ایران با عشق و شور در سالگرد وفات او و برای تجدید میثاق با او و آرمان های انقلابی که ثمره اندیشه او بود گرد هم می آیند و امسال نیز کردستانی ها مثل هر سال به سوی مرقد مطهر ایشان راهی تهران شدند تا باز دیگر با این بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید میثاق داشته باشند.

معمار کبیر انقلاب اسلامی با تذهیب و تزکیه نفس قلب میلیون ها ولایت مدار را شیفته ی خود کرد وی تمام طول حیات خود را صرف دادخواهی جهان اسلام و احیای اسلام ناب محمدی (ص) کرد.

بدرقه 4 هزار کردستانی به مرقد مطهر امام راحل

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان در گفت وگو با خبرنگار لاکو از راهی شدن چهار هزار نفر کردستانی به مراسم سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام (ره) خبر داد و گفت: مشارکت حداکثری مردم ایران در مراسمات و مناسبت های مختلف در طول عمر با برکت این نظام ستودنی بوده است.

سه دهه وفاداری کردها به امام راحل/رهبری که ریشه طاغوت را خشکاند

عبدالله رشیدی پور عنوان کرد: مردم کردستان در 35 مین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بار دیگر با آرمان های نظام مقدس انقلاب اسلامی تجدید بیعت خواهند کرد.

وی افزود: امروز دیگر شخصیت امام خمینی (ره) جهانی شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، امسال حدود چهار هزار نفر از استان به مرقد ملکوتی بنیانگذار انقلاب اعزام شدند و در این مراسم شرکت کردند

رشیدی پور ضمن قدردانی از همه متولیان و دستگاه ها اجرایی استان که در برنامه ریزی، هماهنگی و برگزاری این مراسم پای کار بودند، افزود: با بهره گیری از تجارب سالیان گذشته، تدابیر لازم و روال جدید برای اعزام کاروان زایرین به مرقد مطهر امام خمینی (ره) در نظر گرفته شد.

جابجایی زایران کردستانی به مرقد امام راحل با 140 دستگاه اتوبوس

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان هم از اختصاص 140 دستگاه اتوبوس برای جابجایی زایران استان کردستان در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) خبر داد و اظهار کرد: این تعداد اتوبوس از مبادی شهرستان های این استان به مقصد حرم مطهر در سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران اختصاص یافت.

سه دهه وفاداری کردها به امام راحل/رهبری که ریشه طاغوت را خشکاند

سید عبدالرحمان حسینی گفت: حمل و نقل استان هر ساله در راستای این حرکت معنوی جابجایی زایران مرقد مطهر امام را برعهده می گیرد.

امام راحل نظام شاهنشاهی را پایان داد

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در گفت وگو با خبرنگار لاکو، اظهار کرد: سالگرد ارتحال ملکوتی و جانسوز عالم ربانی و یاد و خاطره حضرت امام خمینی برای تمام آزادگان جهان دردناک است و جایگاه رفیع امام خمینی تنها به دلیل مبارزات ایشان علیه ظلم و ستم بود که در همین راه کار سخت برچیدن نظام شاهنشاهی را بر عهده گرفت.

حاج ماموستا ایوب احمدپور بیان کرد: امام خمینی با اندیشه اسلامی و تفکر رهایی بخشی توانست شرافت اسلامی را احیا کند و با سیاست دینی که وارد حکومت داری کرد توانست سبک جدید حکومت را بنا نهد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اذعان کرد: با تدبیر امام راحل در طول حیاتشان و رهبری های مقام معظم رهبری این نظام با قدرت و صلابت روزافزون و مقتدر راه خود در جهان را ادامه می دهد.

سه دهه وفاداری کردها به امام راحل/رهبری که ریشه طاغوت را خشکاند

وی اضافه کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بزرگترین ثمره زندگی امام خمینی (ره) و مهمترین یادگار ایشان است که تمام جهان اسلام، و آزادیخواهان برای پاسداری و ترویج آن جان بر کف آماده هستند.

لزوم بازگو کردن ابعاد شخصیتی امام راحل برای نسل جوان

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار هم در گفت وگو با خبرنگار لاکو، گفت: بازگو کردن ابعاد شخصیتی امام راحل برای نسل جوان و تبیین آن ضرورتی انکار ناپذیر است.

حجت الاسلام سعد الله جمادیان بیان کرد: امام خمینی (ره) ابرمرد تاریخ بود که انقلاب اسلامی ایران اقتدار و امنیت آن را به وجود آورد.

وی افزود: عزتی که امروز مردم ایران اسلامی در جهان دارند مرهون زحمات و پیروی از اندیشه معمار کبیر انقلاب است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار اذعان کرد: آثار و برکات رهبری خردمندانه امام راحل و پیروزی انقلاب اسلامی ایران باید برای جوانان به خوبی تبیین شود تا آنان نیز نقشی آگاهانه در تداوم انقلاب داشته باشند.

خدمت به مردم از دغدغه های جدی حضرت امام (ره) بود

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج در گفت وگو با خبرنگار لاکو، اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) نسبت به دو موضوع دغدغه جدی داشت یکی اسلام و دیگری خدمت به مردم.

حجت الاسلام والمسلمین هادی محمدخواه گفت: حضرت امام نسبت به دین خود و جامعه دغدغه بسیار داشت و عمر شریف خود را به معرفی اسلام و عمل به آن سپری کرد.

سه دهه وفاداری کردها به امام راحل/رهبری که ریشه طاغوت را خشکاند

وی بیان کرد: امام راحل اهتمام و تاکید بر این داشت که اسلام به جهانیان معرفی شود و خود عامل به آموزه های دین مبین اسلام بود و سپس دیگران را به آن دعوت می کرد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج عنوان کرد: دغدغه جدی دیگر امام خمینی (ره) مردم و رسیدگی به نیازهای آنها بود و آن امام عزیز خود را خدمت گذار مردم و آنها را ولی نعمت خود می دانستند.

وی اذعان کرد: خدمت به مردم از توصیه های موکد حضرت امام به مسوولان بود و باید به این نکته عنایت داشت که رمز و راز ماندگاری حضرت امام در دل های مردم همین روحیه خدمتگذاری به مردم و دین است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدخواه تصریح کرد: همانند رییس جمهور شهید که با الگوگیری از سیره و مکتب امام، خود را خادم جمهور می دانست و به فیض عظمای الهی نایل و در دل ها ماندگار شدند؛ ما هم باید بیش از پیش سیره امام عزیز را سر لوحه کار خود قرار دهیم.

14 خرداد در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار است

کارشناس حوزه دین نیز در گفت وگو با خبرنگار لاکو، اظهار کرد :14 خرداد روز تلخ و غم انگیزی که هرگز از یادها نخواهد رفت و در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار است.

علی محسن منتشلو گفت: در یوم الله 14 خرداد روزی که روح خدا از کالبد این ملت جدا شد و به قول فرمایش تاریخی خود حضرتش را با دلی آرام و خیری روشن و قلبی پاک به سوی ملکوت اعلی اوج گرفت.

وی عنوان کرد: چهاردم خرداد تلخ ترین روز تاریخ انقلاب اسلامی است روزی که معمار کبیر انقلاب با دلی آرام و ضمیری روشن و قلبی پاک آمد و اکنده از ایمان و آرامش به سوی آسمان ها پرکشید و با رحلت جانسوز خود داغ ابدی بر دل های مردم ایران و همه مظلومان و آزادی خواهان جهان گذاشت.

وی بیان کرد: روز وداع با رهبری حکیم و عالمی شجاع و بزرگ از سلاله پاک انبیا الهی که همواره همچون کوهی عظیم و استوار در مقابل طاغوتیان ایستاد و با بنیان گذاری انقلاب شکوهمند اسلامی آن اعجاز بزرگ قرن عزت و سربلندی دوباره به اسلام عزیز و ملت این مرز بوم بخشید.

سه دهه وفاداری کردها به امام راحل/رهبری که ریشه طاغوت را خشکاند

منتشلو افزود: امام راحل، امید را در دل مظلومان و محرومان و آزادی خواهان جهان زنده کرد و امروز بعد از گذشت سی و پنج سال از آن واقعه تلخ و جانسوز انقلاب اسلامی همچنان با رهبری های امام گونه مقام معظم رهبری و هوشیاری و حمایت و پایداری مردم ولایتمدار ایران اسلامی همچنان سربلند و پویا و بالنده به مسیر خود ادامه داده و تمامی مرزهای آزادی و آزادگی را درنوریده است.

بی شک 14 خرداد ماه فرصت مناسبی برای پرداختن به عظمت شخصیت ممتاز و برجسته امام خمینی (ره)، این عالم ربانی است تا برای تمام نسل ها آزادگی و بلندی اندیشه و تفکر ایشان را توضیح داد و بازخوانی اندیشه و سخنان گوهر بار این شخصیت والا مقام و کاریزمای سیاسی، اجتماعی، دینی و مذهبی فرصتی برای مردم ایران است.

سه دهه وفاداری کردها به امام راحل/رهبری که ریشه طاغوت را خشکاند

امام خمینی (ره) با رهبری داهیانه که داشت، مسیر کشور را از رفتن به بی راهه تغییر داد و منجر به تشکیل انقلابی شد که مسیر تاریخ را هم عوض کرد.

این انقلاب بنیان یافته به دست پیر جماران نه تنها در ایران بلکه در تغییر مسیر و الگویابی تمامی ملل جهان، خاورمیانه و آسیای میانه و کشورهای منطقه موثر واقع شد و چراغی برای آزادیخواهان شد.

سالروز عروج ملکوتی امام خمینی (ره)، مرجع گرانقدری که آیینه عدالت خواهی، مجاهدت، مبارزه، عبادت و مرشدی با دلی آراسته و سیرتی پاک بود همه سال مجمع عاشقان معرف در سراسر کشور و جهان اسلام است و کردستانی ها نیز با حضور در مرقد ایشان هر ساله 14 خرداد را به بیعت مجدد با آرمانهای امام راحل می پردازند و اهمیت این روز را به نسل جوان یادآور می شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سه دهه وفاداری کردها به امام راحل/رهبری که ریشه طاغوت را خشکاند – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سه دهه وفاداری کردها به امام راحل/رهبری که ریشه طاغوت را خشکاند – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.