سید حسن خمینی: از پشت میز مذاکره با اسراییل هیچ دستاوردی بیرون نمی آید

سید حسن خمینی: از پشت میز مذاکره با اسراییل هیچ دستاوردی بیرون نمی آید

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی با بیان این که «به فردای روشن غزه و پیروزی مردم فلسطین امیدوار هستیم»، اظهار کرد: اکنون با چشمانی گریان و قلب های خونین و دل های پر از امید به فردایی روشن، شاهد تحولات در غزه هستیم.

به گزارش لاکو، یادگار بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی در مراسم اختتامیه اجلاس بین المللی«غزه، مظلوم مقاوم » در سالن همایش های صدا و سیما در ابتدای سخنان خود با گرامیداشت یاد شهدای خدمت و شهدای غزه گفت: قرار بود که افتتاحیه این اجلاس با سخنرانی شهید ابراهیم رییسی برگزار شود و اکنون ایشان در دنیای دیگر نظاره گر ما هستند.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به مقاومت مردم فلسطین در برابر جنایت های صهیونیست ها گفت: آنها با امید به خدا در برابر این جنایت ها ایستاده اند.

سید حسن خمینی با بیان این که صبر مردم فلسطین و غزه در برابر کشتار صهیونیست ها، دنیا را خجالت زده کرده است، گفت: آنها می گویند که اگر قرار است بمیریم، ترجیح می دهیم ایستاده بمیریم نه با ذلت.

یادگار امام (ره) گفت: ظلم تاریخی به ملت فلسطین را که منجر به حادثه هفتم اکتبر شد، نباید فراموش کنیم و در واقع نباید بدون توجه به  تاریخ گذشته، موضوع فلسطین را مورد توجه قرار داد و بدون توجه به این سابقه تاریخی، موضوع فلسطین حل شدنی نیست.

وی با اشاره به نگاه امام خمینی (ره) به موضوع فلسطین تاکید کرد: امام خمینی موضوع فلسطین را از یک موضوع عربی به یک موضوع اسلامی تبدیل کرد.

سید حسن خمینی همچنین با اشاره به تاثیرات عملیات طوفان الاقصی گفت: یکی از بزرگترین نتایج عملیات طوفان الاقصی این بود که مسیله فلسطین را از قالب یک موضوع اسلامی فراتر برد و به یک موضوع انسانی تبدیل کرد و امروز غزه تبدیل به ملاک انسانیت شده است.

وی با بیان اینکه با عملیات طوفان الاقصی، هیمنه رژیم صهیونیستی شکست، در بخشی دیگری از صحبت های خود با تمجید از اقدام آفریقای جنوبی برای اعلام شکایت از رژیم صهیونیستی به خاطر جنایت هایش در غزه گفت: از دیگر سو می بینیم که تعداد زیادی از کشورها اقدام به شناسایی دولت مستقل فلسطینی کرده اند و این ها همه، هیمنه حقوقی و مشروعیت حقوقی رژیم صهیونیستی را از بین برده است.

سید حسن خمینی با بیان این که «اسراییل در این سال ها تلاش می کرد که خود را مظلوم نشان دهد و در واقع بر این موضوع تبلیغ می کرد  که همواره مورد ظلم قرار گرفته است»، گفت: در پی تحولات رخ داده در 8 ماه اخیر، دروغ بودن این تبلیغات مشخص شد.

وی با بیان اینکه داستان فلسطین یک داستان پرغصه است، خاطرنشان کرد: این داستان درس هایی هم داشت از جمله اینکه جز از مسیر مقاومت، مردم فلسطین به حقوقشان نمی رسند و آنچه که آنها  اکنون به دست آورده اند اثر مذاکره نیست.

سید حسن خمینی با بیان اینکه «لیبرال دموکراسی، جهان کاسبکاران است و شما اگر با قدرت با آنها مواجه نشوید هیچ امتیازی به  دست نمی آورید و به حقوق خود نمی رسید»، ادامه داد: اگر امروز می بینید که اتفاقاتی از نظر حقوقی در ارتباط با مسیله فلسطین در دنیا رخ داده است و اینکه تعداد قابل توجهی از کشورها، دولت مستقل فلسطینی را به رسمیت شناخته اند و اسراییل ذلیل شده است، این ها همه از مسیر خون شهدای غزه و مقاومت مردم این منطقه حاصل شده است.

سید حسن خمینی با بیان اینکه «از پشت میز مذاکره با اسراییل هیچ دستاوردی بیرون نمی آید و غربی ها جز زبان قدرت هیچ زبانی دیگری را نمی شناسند»، گفت: متاسفانه در تمامی حوزه ها، ظاهراً این موضوع جاری و ساری است.

وی با بیان اینکه «من به هیچ عنوان مخالف مذاکره نیستم ولی بر این موضوع تاکید دارم که باید مذاکره از موضع قدرت باشد»، در ادامه صحبت های خود گفت: دومین درس تحولات اخیر غزه این بود که سعادت و پیروزی از مسیر وجود رهبران شجاع و مردم صبور حاصل می شود.

یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با تمجید از مقاومت مردم صبور غزه گفت: در اینجا لازم است که یادی از آقای هنیه نیز بکنیم، چندین فرزند ایشان به عنوان یکی از رهبران مقاومت در این تحولات به شهادت رسیدند و ایشان همچنان پای آرمان های خود ایستاده اند.

سید حسن خمینی در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در یک اشتباه راهبردی به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه حمله کرد، گفت: رهبری شجاع و فهیم ایران در کنار مردم مقاوم ایران درس بزرگی به این رژیم داد، درسی که در طول تاریخ به آنها داده نشده بود.

یادگار امام (ره) با بیان اینکه در این موضوع شاهد شاهکار مدیریتی رهبر معظم انقلاب اسلامی و ایمان مردم ایران و پشتیبانی آنها بودیم، تصریح کرد: در این قضیه ایران سیلی آبدار صداداری به اسراییل زد که حالا حالا آنها را به خود مشغول می کند.

وی در بخش پایانی صحبت های خود تاکید کرد: همانطور که اشاره کردم درس بزرگ غزه دو چیز بود؛ اینکه باید برای پیروزی، رهبرانی شجاع، از خود گذشته و مردم صبور داشت و اینکه از اسراییل جز با زبان قدرت نمی توان امتیاز گرفت.
پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سید حسن خمینی: از پشت میز مذاکره با اسراییل هیچ دستاوردی بیرون نمی آید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سید حسن خمینی: از پشت میز مذاکره با اسراییل هیچ دستاوردی بیرون نمی آید"، کلیک کنید.