شرایط ثبت نام آزمون مترجم رسمی قوه قضاییه سال 1403 – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

شرایط ثبت نام آزمون مترجم رسمی قوه قضاییه سال 1403 - خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری لاکو، متقاضیان شرکت در آزمون انتخاب مترجم رسمی قوه قضاییه در سال 1403، از تاریخ 5 خردادماه 1403 لغایت دوشنبه 12 خردادماه 1403 به مدت یک هفته فرصت دارند، به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org در این آزمون ثبت نام کنند.

متقاضیان در مهلت اعلام شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط آزمون، فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام و پرداخت هزینه شرکت در آزمون، می توانند نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند. زمان برگزاری آزمون 26 خردادماه 1403 است.

الف) شرایط متقاضیان شرکت در آزمون مترجم رسمی قوه قضاییه

متقاضیان شرکت در آزمون مترجمان رسمی قوه قضاییه برای ثبت نام در آزمون باید واجد شرایط ذیل باشند:

داشتن حداقل 25 سال سن؛ (ملاک محاسبه سن اولین روز ثبت نام است.)

نداشتن پیشینه موثر کیفری؛

عدم اعتیاد به مواد مخدر؛

عدم اشتهار به فساد اخلاقی و عقیدتی؛

عدم محکومیت به انفصال از خدمات دولتی؛

دارا بودن مدرک پایان خدمت وظیفه عمومی و یا معافیت قانونی دایم برای آقایان.

ب) مدارک موردنیاز در زمان ثبت نام اینترنتی

متقاضیان شرکت در آزمون مترجمان رسمی قوه قضاییه در زمان ثبت نام اینترنتی باید مدارک ذیل ارایه دهند:

تکمیل تقاضانامه الکترونیکی؛

پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ 7/000/000 ریال (هفتصد هزار تومان) به صورت الکترونیکی از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان؛

فایل عکس: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن کند و فایل آن را از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی ارسال کند.

عکس 4 * 3 که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ)؛

عکس اسکن شده فقط باید در قالب JPG باشد؛

اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400 * 300 پیکسل و حداقل 300 * 200 پیکسل باشد؛

تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر لاکو، منگنه و هرگونه لکه باشد؛

حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلو بایت بیشتر باشد؛

حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد؛

حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد؛

اسکن عکس از روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و….) قابل قبول نیست و داوطلبان لازم است از اصل عکس مطابق توضیحات فوق اقدام نمایند؛

عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد؛

در صورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می شود.

تذکر مهم در رابطه با ارسال عکس متقاضی آزمون مترجم رسمی قوه قضاییه

با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی در زمینه اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می شود رخ داده است؛ تاکید می شود که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت شود تا به اشتباه عکس داوطلب دیگری به جای عکس متقاضی الصاق نشود. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

تاریخ و نحوه ثبت نام آزمون مترجم رسمی قوه قضاییه

کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون انتخاب مترجم رسمی در صورت داشتن شرایط مندرج در بند (الف) و تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند (ب) می توانند از روز شنبه 1403/03/05 لغایت روز شنبه 1403/03/12 با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارایه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری کنند.

لازم به ذکر است که ثبت نام منحصراً به صورت الکترونیکی بوده و داوطلبان لازم است از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

ت) زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون مترجم رسمی قوه قضاییه

کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه مورخ 1403/05/23 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت و آزمون در روز جمعه مورخ 1403/05/26 منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد.

ساعت شروع برگزاری آزمون و محل برگزاری آزمون در زمان پرینت کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی نیست و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد.

نحوه برگزاری آزمون مترجم رسمی قوه قضاییه

1- آزمون شامل دو مرحله (کتبی و مصاحبه) است. مرحله کتبی، شامل دو بخش عمومی (تستی) و تخصصی (تشریحی) است. بخش عمومی مانند امتحان های تافل، آیلتس، دالف، تومر و …، و بخش تخصصی شامل ترجمه متون حقوقی مانند قانون مجازات اسلامی، قانون مدنی، قانون آیین دادرسی مدنی و قانون تجارت و … خواهد بود.

2- در مرحله کتبی، آزمون عمومی به صورت تستی و آزمون تخصصی به صورت تشریحی و هر دو آزمون هم زمان در یک نوبت انجام می شود. لازم به ذکر است، فقط شرکت کنندگانی که حد نصاب تعیین شده را در آزمون تستی کسب کنند، اوراق تشریحی آنان تصحیح می شود. همچنین، افرادی به مرحله مصاحبه معرفی خواهند شد که حدنصاب لازم را در آزمون تشریحی کسب کنند. کسب حدنصاب در مرحله تشریحی، به معنای قبولی داوطلب نیست و از دارندگان حدنصاب بخش آزمون تشریحی، برای مصاحبه دعوت به عمل خواهد آمد.

3- معرفی افراد جهت انجام کارآموزی بر اساس بالاترین نمره مصاحبه انجام خواهد شد.

4- همراه داشتن فرهنگ لغت (Dictionary) در جلسه آزمون مجاز است، ولی استفاده از آن فقط در آزمون تخصصی (تشریحی) بلامانع است.

5- شرکت مترجمان رسمی برای اخذ پروانه مترجمی رسمی زبان دیگر بلامانع است.

6- ثبت نام از داوطلبان در زبان های ذیل انجام می شود و لازم به تاکید است آزمون در رشته زبان های خاص در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد شرکت کننده، برگزار نخواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرایط ثبت نام آزمون مترجم رسمی قوه قضاییه سال 1403 – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرایط ثبت نام آزمون مترجم رسمی قوه قضاییه سال 1403 – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.