شرکت در انتخابات زمینه ساز تحول و تغییر در اوضاع کشور است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

شرکت در انتخابات زمینه ساز تحول و تغییر در اوضاع کشور است - خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار لاکو، آیت الله محسن حیدری آل کثیر در نشست خبری خود به میزبانی خبرگزاری لاکو ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: اگر در نهضت، انقلاب، دفاع مقدس و اخیراً محور مقاومت منطقه، پیروزی های چشمگیر و قهرمانی های کم نظیری به وجود آمد در نتیجه الگو گیری از قهرمان های کربلا است؛ بنابراین ما از نظر عزت، کرامت، پیشرفت، اقتدار و معنویت به هرکجا برسیم مرهون اولیای خدا هستیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در آستانه رخدادی مهم از نظر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی قرار داریم، تصریح کرد: یازدهم اسفند ماه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی برگزار می شود که قطعاً برای این رخداد مهم و ایجاد آمادگی در بین ملت، هم برای اصل حضور و مشارکت حداکثری و هم برای انتخاب اصلح لازم است جهاد تبیین کرد.

وی اضافه کرد: یکی از مصادیق جهاد تبیین که مقام معظم رهبری بارها به آن تاکید فرموده اند مساله انتخابات است چرا که انتخابات مظهر جمهوریت نظام است و هرچه انتخابات با مشارکت وسیع تر، رقابت، سلامت و امنیت بهتر برگزار شود؛ قطعاً جمهوریت نظام را پررنگ تر می کند و آثار و برکات زیادی بر نظام ما و در نتیجه مردم ما مترتب می کند که از این جهت باید به آن اهتمام ورزند، مخصوصاً انتخابات مجلس خبرگان که مظهر اسلامیت نظام است به این معنا که اسلامیت نظام مرهون حضور فقیه جامع الشرایط در عرصه رهبری است.

آیت الله حیدری آل کثیر گفت: انتخاب ولی فقیه از نظر قانون اساسی صرفاً تنها از طریق مجلس خبرگان است؛ بنابراین مجلس خبرگان زمینه ساز تامین اسلامیت نظام است، علاوه بر اینکه مثل سایر انتخابات ها مظهر جمهوریت نظام هم است.

آیت الله حیدری در پاسخ به این سوال که با توجه به وضعیت موجود معیشتی مردم و برخی نارضایتی ها چگونه از مردم باید دعوت کرد در انتخابات پیش رو مشارکت فعال و پرشور داشت، بیان کرد: در این زمینه بر 2 نکته تاکید می کنیم، یکی این است که براساس عقلانیت و حکمت، شرکت در انتخابات مظهر جمهوریت است، جایی است که مردم می توانند سرنوشت خود را رقم بزنند و اگر از انجام این وظیفه الهی و ملی کوتاهی کنند به حل مشکلات کمک نمی کند بلکه باعث افزایش مشکلات می شود. با شرکت گسترده و حداکثری، نظام به لحاظ داخلی و بین المللی اقتدار بیشتری پیدا می کند و می تواند برای حل مشکلات قوی تر اقدام کند؛ بنابراین عدم شرکت هیچ گره ای از مشکلات را باز نمی کند بلکه شرکت در انتخابات است که می تواند زمینه ساز تحول و تغییر در اوضاع نامطلوب شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: نکته دیگر یادآوری این واقعیت است که ما نسبت به آینده ایران، انقلاب اسلامی و منطقه امیدوار هستیم، آینده تابناک و روشنی داریم و بنا به تعبیر مقام معظم رهبری ما در حال نزدیک شدن به قله ها هستیم که این یک پندار نیست، بلکه واقعیت دارد. واقعیت از اینجا ناشی می شود که اصولاً هر کشوری در مسیر پیشرفت همه جانبه از جمله اقتصادی و معیشتی قدم گذاشت، اول ریل قطار پیشرفت را مهیا کرده و مهم تربن شاکله ریل قطار پیشرفت، علم و فناوری است.

وی گفت: ما باید به دنبال زیرساخت ها برویم، به حمدالله براساس حکمت و سیاست روشن مقام معظم رهبری از یک سو و استعدادهای خدادادی جوان های ایرانی از سوی دیگر، ریل پیشرفت علم و فناوری مهیا شده و ما نباید خود را مثل پیش از انقلاب تصور کنیم چون آن زمان ایران از نظر علم و فناوری در انتهای جدول قرار داشت ولی اکنون جز 12 کشور برتر دنیا در رشته های مختلف به حساب می آید.

آیت الله حیدری گفت: اینکه چرا تا به حال قطار پیشرفت حرکت جهشی پیدا نکرده به دلیل موانعی است که جلو این قطار را گرفته، اینگونه نیست که قطار حرکت نکرده باشد بلکه تحولات بسیاری از نظر پیشرفت همه جانبه ایجاد شده ولی حرکت کند بوده و به حد مطلوب نیست، زمانی حرکت به حد مطلوب می رسد که ما موانع را برداریم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه موانع پیشرفت، داخلی و خارجی هستند، عنوان کرد: مهمترین مانع خارجی حضور آمریکا در منطقه است، آمریکا چون خود را از حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی هم در ایران و هم در جهان متضرر دید، از ابتدای پیروزی انقلاب شروع به مانع تراشی کرد و آمریکا نمی گذارد رشد سریع داشته باشیم اما ان شاءالله این هیمنه شکسته می شود؛ بنابراین ما باید به آینده خود امیدوار باشیم چرا که دشمن تلاش می کند تا از طریق فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای یاس را القا کند.

وی افزود: یاس، مرگ بزرگ است و اگر کسی مایوس شد نمی تواند هیچ حرکتی انجام دهد؛ بنابراین مبارزه ما باید با یاس و ناامیدی باشد که با برطرف شدن آن زمینه برای شرکت همه جانبه ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: اکنون از طریق نظرسنجی ها در خصوص میزان مشارکت علایم زدوزه شدن یاس را می بینیم و قطعاً در 2 هفته آینده تحول بسیاری خواهد داشت، ما نیز به فضل الهی به حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات امیدوار هستیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرکت در انتخابات زمینه ساز تحول و تغییر در اوضاع کشور است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرکت در انتخابات زمینه ساز تحول و تغییر در اوضاع کشور است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.