شی وارد بوداپست شد – لاکو

«شی جین پینگ» رییس جمهور چین در جریان سفرهای اروپایی اش این بار وارد بوداپست، پایتخت مجارستان شد تا دیداری با مقامات این کشور از جمله نخست وزیر «ویکتور اوربان» داشته باشد.

به گزارش لاکو، در متن سخنرانی رییس جمهور چین در بدو ورود به مجارستان آمده است که این کشور و مجارستان «دوستان و شرکای خوبی هستند و اعتماد مشترکی میان دو کشور برقرار است.»

خبرگزاری شینهوا به نقل از رییس جمهور چین گزارش داد: «خوشحالم از اینکه در جریان یک سفر کاری به کشور زیبای مجارستان به دعوت گران قدر رییس جمهور تاماس سولیوک و نخست وزیر ویکتور اوربان سفر می کنم.»

شی جین پینگ ضمن آنکه از طرف دولت و مردم چین برای کشور و مردم مجارستان ابراز امیدواری کرد تا بهترین ها برایشان رقم بخورد، گفت که مجارستان تاریخ پرافتخار و میراث فرهنگی عمیقی دارد و هم چنین مردمانش «سخت کوش، باهوش، پیشگام و خلاق» هستند.

شینهوا گزارش کرد که در سال 1949 مجارستان یکی از اولین کشورهایی بود که روابط دیپلماتیک را با جمهوری خلق چین ایجاد کرد و در سال 2004 این دو کشور تصمیم گرفتند شراکت دوستانه و همکاری را برقرار کنند.

شی وارد بوداپست شد
ویکتور اوربان (سمت راست) و شی جین پینگ

شی وارد بوداپست شد

شی جین پینگ خاطرنشان کرد: «در سال 2017، روابط دوجانبه به یک مشارکت راهبردی جامع ارتقا یافت و همکاری دوجانبه سودمند ایجاد شد و هم چنین حمایت مردمی از دوستی دیرینه چین و مجارستان را تقویت کرد.»

او تاکید کرد: در سال های اخیر دو طرف شاهد تبادلات مداوم در سطح بالا، تعمیق اعتماد متقابل، نتایج مفید در همکاری های مربوط به ابتکار «کمربند و جاده»، تبادلات فرهنگی، هماهنگی و همکاری نزدیک در امور بین المللی و منطقه ای بوده اند.

شی هم چنین عنوان کرد: «ما با هم نمونه خوبی از روابط بین المللی را براساس احترام متقابل، عدالت، برابری و همکاری دو سر بُرد ارایه داده ایم. امسال هفتاد و پنجمین سالگرد روابط دیپلماتیک چین و مجارستان است و همین مسیله فرصت مهمی را برای رشد روابط دوجانبه فراهم می آورد.»

رییس جمهور چین در پایان گفت: «من معتقدم صرف نظر از اینکه چشم انداز بین المللی چگونه تکامل می یابد، چین و مجارستان همیشه روابط دوجانبه را از منظری گسترده و بلندمدت می بینند. از طریق تلاش های جدی و مصمم، ما با هم در جهت ایجاد جامعه ای با آینده ای مشترک برای بشریت کار و سهم خود را در صلح، ثبات، توسعه و رفاه جهانی ایفا خواهیم کرد.»

«پیتر سیارتو» وزیر امور خارجه مجارستان هم پیشتر گفته است که در جریان گفت وگوهای امروز – پنجشنبه – مسیله اوکراین در دستور کار چین و مجارستان خواهد بود.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شی وارد بوداپست شد – لاکو" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شی وارد بوداپست شد – لاکو"، کلیک کنید.