طهرانچی: حقیقت انقلاب اسلامی را باید برای جوانان نسل زد روشن کنیم

در کنگره 72 شهید دانشگاه آزاد استان تهران؛

طهرانچی: حقیقت انقلاب اسلامی را باید برای جوانان نسل زد روشن کنیم

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه شناساندن حقیقت انقلاب اسلامی به جوانان نسل زد راه اصلی است، گفت: انقلاب اسلامی آنقدر زلال است که اگر کسی آن را ببیند مشتری مغازه دیگری نمی شود.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری لاکو، اجلاسیه پایانی سومین کنگره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به منظور گرامی داشت 72 تن از شهدای والامقام این دانشگاه برگزار شد. رونمایی از تمبر شهدا نیز در این مراسم انجام می شود. بهره برداری ها و افتتاح با نام و یاد شهدا در این دانشگاه از صبح امروز آغاز شده است.

دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم که امروز 24 خرداد در دانشگاه آزاد تهران شمال برگزار شد، اظهار کرد: باید به شهیدانمان درود بفرستیم که همراهان صدیقی برای انقلاب اسلامی هستند. بلاشک پرچم این راه به دست باکفایت حضرت آقا سپرده شد. بسیار خرسندم که خداوند به ما توفیق برگزاری چنین برنامه ایی را داد که منت خدا برماست. شهدا اجازه ذکر خیرشان را در این مراسم به ما می دهند و در برگزاری چنین مراسمی نقش نداریم. توفیق حضور در مجلس شهید، توفیق انجام کار خیر است.

طهرانچی با بیان اینکه شهادت راه بقاست، ادامه داد: شهید انسان زنده جاودان محسوب می شود و توانایی شهید هجرت و حیات است. این روز ها با تربیت نسل جوان مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه نسل جوان تربیت شده توسط افکار غرب گرایانه به دنبال پیدایش وجود خود است، تصریح کرد: بیایید در تربیت فرزندان خودمان شهیدان را الگو قرار دهیم. شهید انسان تمام یافته است. شهدا ماندند، چراکه شهدا انسان های جاودان هستند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ذهن جوانان دیگر نمی تواند دیگران را ببیند، ابراز کرد: کارکرد این نسل جدید نتیجه تحولات غرب است. وقتی به تمدن غرب نگاه می کنیم درمی یابیم که نسل زد برآمده از سیر تحولات غرب است.

وی با بیان اینکه تمدن غرب مجموعه ای از انسان ها را تربیت کرده است، اضافه کرد: در مقابل نسل زد، نسل انقلابی اسلامی داریم، اظهار کرد: اگر بخواهیم ویژگی های این نسل را باز کنیم باید به نسل 40 برگردیم، کسانی که پس از انقلاب پانزده خرداد آمدند. نسل یاران ما نسل 1340 است و این نسل بیش از 60 سال سن دارد و در واقع، این نسل در حقیقت استوانه های انقلاب اسلامی است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بعد از سال 57 نسل دیگری متولد شدند، تصریح کرد: این نسل در هنگام دفاع مقدس به دنیا آمدند. این نسل از دفاع مقدس خاطره آنچنانی ندارند؛ اما با فضای آژیر های خطر، فضای بمباران ها، مجاهدت ها و نوع تربیت خانواده ها اعم از قناعت آشنایی بسیار زیادی دارند و نگاهی که والدین آنها داشتند، سازنده این نسل است.

طهرانچی اظهار کرد: شروع نسل سوم مصادف با پایان جنگ بودند و عده ای شعار توسعه دادند و عدالت اجتماعی را فدای توسعه کردند. نسل سوم نسلی هستند که پس از جنگ تحمیلی با عده ایی شعار توسعه سیاسی دادند و با این موارد مواجه شدیم. به عبارت دیگر، مبانی انقلاب اسلامی و عدالت اجتماعی را فدا کردند و در این نسل دوگانگی هایی را به سمت آفاق می دیدیم.

وی با اشاره به نسل چهارم، ابراز کرد: نسل چهارم به عنوان تلفیقی از این دو نسل تبلور یافتند؛ عده ای انقلابی، عدالت خواه و در مقابل عده ای تحت تاثیر فضای مجازی شدند. ما نسل چهارم در فضای دوگانه و دوقظبی داریم. زیست دیحیتال خارج از مفاهیم انقلابی از جمله مواردی است که این روز ها با آن دست و پنجه نرم می کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه برای هر دو نسل برنامه دارد، عنوان کرد: بستر فعالیت جوان است، وقتی که سراغ انسان می رویم به چهار رکن علم، توانایی، دانایی، ثروت و حیات برمی خوریم.

طهرانچی با بیان اینکه نگاه و جهان بینی نگاه بسیار متفاوتی با این چهار رکن دارد، تصریح کرد: نسل جدید که نسل زد نامیده می شوند، زیرا حقیقت را ندیدند.

طهرانچی افزود: حقیقت راه اصلی است؛ انقلاب اسلامی آنقدر زلال است که اگر کسی آن را ببیند مشتری مغازه دیگری نمی شود. روزی برای این کسانی که در معرض هجرت و جهاد قرار می گیرند، رزق حسنه و اساسا حیات آنها ترجیح حیات آخرت به دنیا است. در این دنیای شلوغ که تمدن غرب زیست آرایی کرده جهاد نجات بخش است.

وی با بیان اینکه تربیت امروز به گونه ای است که جوانان می خواهند یکروزه ثروتمند شوند، اظهار کرد: نسل تربیت شده فضای مجازی باید راه خود را عوض کند، زیرا ماورای حیات آخرتی هست و ما در همه مراحل باید خداوند خالق را در نظر بگیریم.

طهرانچی با بیان اینکه توانایی هجرت و جهاد از عهده هر کسی برنمی آید، روزی برای کسانی که در معرض هجرت قرار می گیرند فراهم است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه جهاد می تواند نجات بخش باشد، ادامه داد: انسان دارد تلاش می کند به حیات جاودان برسد، مرگ بزرگترین دغدغه انسان است و راه حیات جاودان فقط شهادت است. همه می میرند مگر اینکه شهید شوند.

وی با بیان اینکه شهادت کمال مطلوب هر انسانی است اگر حقیقت یاب باشد، ابراز کرد: شهدا زندگان هستند؛ لذا باید باور خود را تغییر دهید.

دکتر طهرانچی اضافه کرد: در این چهل روز باید با حضور فعال موثر و ادامه دهنده راه شهیدان در تعیین نظام اجرایی ایران که برآمده از هدایت امامین انقلاب و خون شهیدان بزرگوار است که امروز این جلسه مزین به یاد و خاطره شهداست.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ما نسبت به آن زندگان داریم امتحان را پس می دهیم که ناظر و شاهد بر ما هستند، اظهار کرد: در این کشور امتحان و فرصتی را برای اهل این سرزمین فراهم کرده است و نتیجه این امتحان بخشی از قبول شدگانی است که نامشان مزین به شهادت شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طهرانچی: حقیقت انقلاب اسلامی را باید برای جوانان نسل زد روشن کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طهرانچی: حقیقت انقلاب اسلامی را باید برای جوانان نسل زد روشن کنیم"، کلیک کنید.