ظرفیت سد دز تکمیل شد/ احتمال افزایش خروجی سد دز – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

ظرفیت سد دز تکمیل شد/ احتمال افزایش خروجی سد دز - خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار لاکو، عباس صدریان فر جمعه شب در گفت وگویی رسانه ای اظهار کرد: در روزهای 13 و 14 اردیبهشت شاهد فعالیت دو موج بارشی قوی در استان بودیم.

صدریان فر افزود: از 10 روز گذشته فعالیت این سامانه بارشی مورد رصد کارشناسان سازمان آب و برق خوزستان قرار گرفت.

وی اظهار کرد: با هدف کنترل سیلاب، ظرفیت جدیدی در سدهای استان ایجاد شد و نقطه بحرانی در سد دز بوده است که میزان ورودی به سد 2 هزار متر مکعب بر ثانیه و خروجی به 500 متر مکعب بر ثانیه تنطیم شد.

مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان بیان کرد: با این اقدام ظرفیت 65 میلیون متر مکعبی در سد دز برای کنترل سیلاب انجام شد.

صدریان فر گفت: همچنین در پایین دست رودخانه دز، رودخانه های فصلی و مسیل ها آب با دبی 900 متر مکعب جاری شد که با مدیریت این سیلاب هم کنترل شد.

وی افزود: احتمال دارد میزان خروجی سد دز که 500 تا 600 متر مکعب است تا ساعاتی دیگر افزایش یابد و این اطلاع رسانی توسط فرمانداری های شهرهای مسیر رودخانه انجام می شود.

صدریان فر با اشاره به اینکه هم اکنون مخازن سدهای استان 81 درصد افزایش یافته است، ادامه داد: این میزان در سدهای زنجیره ای کارون 91 و سد دز 100 درصد است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ظرفیت سد دز تکمیل شد/ احتمال افزایش خروجی سد دز – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ظرفیت سد دز تکمیل شد/ احتمال افزایش خروجی سد دز – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.