عکس| ساحل استخوان ماهی در ژاپن!

آفتاب نیوز :

دسامبر(دی) سال گذشته، بقایای هزاران ماهی مرده به ساحل جزیره هوکایدو رسید که بسیاری از افراد، مرگ آن ماهی ها را ناشی از ریختن آب آلوده نیروگاه هسته ای فوکوشیما به اقیانوس می دانستند. فرضیه ای که کارشناسان، آن را به دلیل دور بودن این نیروگاه از ساحل این جزیره کاملا رد کردند.

80 درصد ماهی هایی که مرده بودند از نوع ساردین و بخش کمی از آنها از گونه های دیگر همچون ماهی های خال مخالی بودند. بقایای این ماهی ها حدود یک و نیم کیلومتر از ساحل هوکایدو را پوشانده است.

مقامات محلی برای از پاک کردن این ماهی ها از ساحل، آنهایی را که در خشکی بودند سوزاندند و آن بخشی را که در آب بودند رها کرده تا به طور طبیعی تجزیه شده و از بین بروند. چیزی که آنها انتظار نداشتند این بود که استخوان های این ماهی، این ساحل را به گورستان واقعی ماهی ها تبدیل کنند.

اخیرا تلویزیون ژاپن حدود 400 متر از این ساحل را نشان داد که از دور پوشیده از برف به نظر می آمد و وقتی دوربین تصویر را بزرگ کرد و نزدیک آورد، لایه ای ضخیم از استخوان های سفید ماهی ها نشان داده شد که با ماسه های ساحل ترکیب و سفت شده بود.

درواقع فقط در مدت زمان یک ماه، این ساحل به این شکل درآمده است و اکنون به همین دلیل، این منطقه از سواحل جزیره هوکایدو به «ساحل استخوان های سفید ماهی» معروف شده است.

از آنجایی که اکنون دمای هوا بسیار پایین است و به راحتی نمی شود این استخوان ها را جمع کرد، مسیولان تصمیم گرفته اند در فصل گرم سال، چاره ای برای این مشکل بیندیشند.

عکس| ساحل استخوان ماهی در ژاپن!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عکس| ساحل استخوان ماهی در ژاپن!" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عکس| ساحل استخوان ماهی در ژاپن!"، کلیک کنید.