فولادمبارکه بزرگ ترین شریک دولت در تامین برق است

فولادمبارکه بزرگ ترین شریک دولت در تامین برق است

به گزارش لاکو از اصفهان، همواره شرکت های بزرگ تولیدی فولاد، سیمان و … که برای ما تولید اقتصادی، ارزش افزوده و اشتغال ایجاد می کنند، متهمان اصلی مصرف برق بودند و امروز بزرگترین شریک دولت در تولید برق، شرکت فولاد مبارکه است و همینطور در ایجاد خط انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس، مجموعه های بزرگ معدنی کشور امروز به یاران ملت ایران در جبران ناترازی ها تبدیل شده اند.

در این ارتباط علی بهادری جهرمی اظهار کرد: اوایل سال به باشگاه دانش پژوهان جوان رفتیم که قرار بود به مسابقات جهانی المپیاد بروند، در آن جلسه درباره اینکه یک فضای رسانه ای ایجاد شده که می گوید ایران عقب افتاده، من اصل این سوال را از جوانان نخبه پرسیدم که «آیا واقعاً عقب افتادیم؟» و چند آمار برای آنان اعلام کردم که آنها را متعجب کرد.

سخنگوی دولت افزود: چرا اینقدر در ذهن های ما موفقیت ها و رشدهای ما که حتی در مراجع جهانی در ستایش آن مدح زیادی گفته اند دیده نمی شود، این امر دو دلیل دارد و آن روایت ضعف، تلخی و تاریکی برای کشور است، این امر را در حوادث اخیر و به ویژه متروپل شاهد بودیم که چه تعداد تصویر تلخ از این حادثه منتشر شد و این در حالی است که همزمان یک نفر در ایالات متحده با ورود به یک مدرسه و تیراندازی 20 نفر را کشت اما حتی یک تصویر هم از او منتشر نشد و دلیل آن تلاش دشمن برای سیاه نمایی در ایران است.

سخنگوی دولت دلیل دیگر عدم نشان دادن پیشرفت های کشور را عدم روایت آن اعلام کرد و گفت: ما خود روایت نمی کنیم اما دشمن ما را به دروغ و با فاصله از واقعیت ها روایت می کند.

وی گفت: طی 45 سال گذشته هزاران موارد رشد، موفقیت و پیشرفت در کشور داشته ایم که کمتر روایت شده و کمتر به آن توجه شده است.

بهادری جهرمی با بیان اینکه در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم مدیریت بحران کرونا و فوتی 709 کشته کرونایی طی 24 ساعت را برعهده داشتیم، ادامه داد: وقتی ملت ایران اراده کرد که معطل FATF برجام برای واکسن کرونا نماند طی 100 روز از قعر به صدر جدول در حوزه تولید واکسن رسید. در ابتدای دولت با بحران های مختلفی درگیر بودیم، در ابتدای دولت انبار کالاهای اساسی کمتر از دو هفته ذخیره داشت و این به معنای بحران غذایی بود و این در شرایطی بود که همه منابع برای این بخش نیز مصرف شده بود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه بحران تورم 60 و 103 درصدی تولید را مهار کردیم، گفت: قطعی های برق و گاز را مدیریت کردیم، بحران پرداخت حقوق کارکنان دولت را التیام بخشیدیم و همه اینها جای روایتگری دارد. ما در 300 نقطه در کشور دچار بحران آب بودیم، همه استان ها دچار این بحران بودند، تمام این بحران ها و تنش ها در ماه های ابتدایی مدیریت شدند.

بهادری جهرمی با بیان اینکه چگونه یک ملت می تواند وقتی کل برق تولید برق 85 هزار مگاوات است، طی دو سال هشت هزار و 500 مگاوات و معادل 10 درصد کل تولید برق را به این میزان بیفزاید، گفت: همواره شرکت های بزرگ تولیدی فولاد، سیمان و … که برای ما تولید اقتصادی، ارزش افزوده و اشتغال ایجاد می کردند، متهمان اصلی مصرف برق بودند و امروز بزرگترین شریک دولت در تولید برق شرکت فولاد مبارکه است. امروز شرکت های معدنی بزرگ خالق طرح انتقال آب دریا به مرکز ایران هستند و می توان گفت امروز صنایع بزرگ یاران ملت ایران در جبران ناترازی های در حوزه های آب، برق و انرژی هستند.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه همه این دستاوردها با با تغییر عینک ها، فاصله گرفتن از التماس به بیرون و همدلی و با نگاه به ظرفیت های درون به دست آمده است، گفت: دولت به سمت برنامه ریزی برای پیشرفت و توسعه حرکت کرد. این شما و این عرصه بزرگ جهاد تبیین که حضرت آقا بر دوش ما نهاده است؛ من به واسطه جایگاهم بیشتر و شما عزیزان نیز تا حدودی بار مسیولیت مان را آنگونه که ولی مان امر کردند، از زمین برنداشتیم.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فولادمبارکه بزرگ ترین شریک دولت در تامین برق است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فولادمبارکه بزرگ ترین شریک دولت در تامین برق است"، کلیک کنید.