قیمت طلای سیاه عقب نشینی کرد

قیمت طلای سیاه عقب نشینی کرد

به گزارش خبرگزاری لاکو،به گزارش رویترز، قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز دوشنبه پس از اطلاعیه رژیم صهیونیستی مبنی بر پایان حمله به جنوب غزه کاهش یافت. نگرانی در مورد عرضه خاورمیانه آرام شده است.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 42 سنت معادل 0.51 درصد کاهش به 81 دلار و 77 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 43 سنت معادل 0.56 درصد کاهش، 76 دلار و 41 سنت معامله می شود.
به گزارش لاکو، مخاطرات ژیوپلیتیکی و ترس از گسترش جنگ بین رژیم صهیونیستی و حماس در کل منطقه و احتمال مختل شدن عرضه نفت خاورمیانه، قیمت نفت را حدود 6 درصد در هفته گذشته افزایش داد.
رژیم صهیونیستی اعلام کرد به حملات خود به جنوب غزه پایان داده است. این در حالی است که بنجامین نتانیاهو چند روز پیش پیشنهاد آتش بس از سوی حماس را رد کرده بود.

از طرف دیگر، تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا به بالاترین رقم از اواسط دسامبر رسیده که می تواند نشان دهنده افزایش تولید این کشور باشد. تولید داخلی نفت آمریکا در هفته گذشته به رکورد 13.3 میلیون بشکه در روز بازگشت.
نگرانی در مورد تقاضا همچنان ادامه دارد. طبق گفته یکی از مقامات فدرال رزرو آمریکا، این بانک در حال حاضر تمایلی به کاهش نرخ بهره ندارد و منتظر مهار بیشتر تورم است. بالا رفتن نرخ بهره رشد اقتصاد را آهسته کرده و تقاضا برای نفت را پایین می آورد.
تجارت در آسیا آرام شده، چون مناطق شامل چین، هنگ کنگ، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، تایوان، ویتنام و مالزی در تعطیلات به سر می برند.
بازارهای مالی چین به خاطر تعطیلات سال نوی چینی تعطیل هستند و تجارت خود را از 19 فوریه از سر می گیرند. تجارت در هنگ کنگ هم از 14 فوریه آغاز می شود.

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت طلای سیاه عقب نشینی کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت طلای سیاه عقب نشینی کرد"، کلیک کنید.