قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا افزایش یافت

آفتاب نیوز :

به گزارش رویترز، قیمت طلا بیش از یک درصد در روز جمعه افزایش یافته و در آستانه اولین افزایش هفتگی طی یک ماه گذشته قرار دارد. نشانه های کاهش تورم در آمریکا امید به پایین آمدن زود هنگام نرخ بهره در سال جاری میلادی را افزایش داده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 1.25 درصد افزایش به 233 دلار و 4 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 1.34 درصدی به 2349 دلار و 10 سنت رسیده است.

در سایر بازار های مالی شاخص های سهام اروپا به دنبال ناآرامی های سیاسی در فرانسه افت کرده اند. 

فضای محتاطانه در وال استریت حاکم شده و سرمایه گذاران به دنبال افزایش قابل توجه شاخص های اس پی 500 و نزدک، توقف کرده اند.

تاجران پس انتشار گزارش اقتصادی آمریکا مبنی بر کاهش تورم، احتمال می دهند نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا 52 واحد در ماه دسامبر کاهش یابد. 

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می دهد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا که در این هفته منتشر شد نشان داد قیمت های مصرف کننده در این کشور در ماه مه برای اولین بار طی دو سال گذشته ثابت بوده و قیمت های تولیدکننده کاهش غیرمنتظره ای داشته اند.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 1.40 درصد افزایش به 29 دلار و 47 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.89 درصدی 961 دلار و 30 سنت معامله می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت طلا افزایش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت طلا افزایش یافت"، کلیک کنید.