لازمه حج مقبول، انجام صحیح مناسک است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

لازمه حج مقبول، انجام صحیح مناسک است - خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری لاکو، سلسله محافل انس و معرفت شامگاه جمعه ،(11 خردادماه) در دو هتل «العلیان الماسی» و «دفلی» شهر مکه برگزار شد.

در محفل هتل العلیان الماسی که با بیان فضایل امام رضا (ع) و مرثیه سرایی زیبای حاج حمیدرمضان پور، از مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) همراه بود، یوسف قنبری، قاری ممتاز و عضو کاروان قرآنی نور، آیاتی از سوره اسرا را تلاوت کرد.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده، از کارشناسان مسایل شرعی، ضمن سخنانی گفت: خداوند متعال وعده داده که ضیوف الرحمان را تکریم کند و رحمت، برکت، مغفرت از اموری است که خداوند متعال با آن از مهمانان خاص خود پذیرایی می کند.

وی با اشاره به اینکه دعای زایران بیت الله الحرام مستجاب می شود، گفت: بنا بر فرموده امام صادق (ع) دعای سه گروه مورد اجابت قرار می گیرد که شامل حاجی، رزمنده و بیمار است.

این کارشناس مسایل شرعی با اشاره به اینکه زایران مهمانان دعوت شده خاص خداوند هستند، گفت: عرفات، منا و مشعرالحرام مکان های بسیار با اهمیت و ارزشمندی هستند که در دنیا نمونه آن ها وجود ندارد و با اینکه همه زمین آفریده خداوند است، اما خداوند کعبه را «بیت الله: خانه خدا» نامیده است.

حجت الاسلام فلاح زاده بر اهمیت اقامه نماز در مسجدالحرام و حفظ نورانیت این مکان مقدس تاکید کرد و گفت: سعی کنید در این روزها که در مکه مکرمه هستید، برای دیگران دعا کنید، چرا که در روایات آمده فردی که در حق دیگران دعا کند، خداوند فرشته ای را مامور می کند در حق او دعا کند.

وی موسم حج را فرصتی برای تمرین تقوا دانست و گفت: یکی از نشانه های حج مقبول این است که زمانی که زایر از سرزمین وحی برمی گردد، تغییر کرده باشد.

این کارشناس مسایل شرعی در پایان امام خمینی (ره) را احیاگر حج ابراهیمی دانست و گفت: برایت از مشرکین از بخش های مهم حج است و مصداق مشرکین در عصر حاضر رژیم صهیونیستی جنایتکار و نظام سلطه هستند.

همچنین، با توجه به اینکه روز 23 ذی القعده روز زیارتی ویژه امام رضا (ع) و بنا بر روایتی روز شهادت آن حضرت است، حاج حمید رمضان پور از مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) در این محفل به بیان فضایل و مناقب این امام همام پرداخت و در رثای امام هشتم شیعیان مرثیه سرایی کرد.

در همین راستا، محفل انس و معرفت شامگاه جمعه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمد میرزا محمدی و مداحی حاج مهدی سلحشور، از مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) در هتل «دفلی» شهر مکه برگزار شد.

این محفل با تلاوت حمید صفدری، قاری ممتاز و از اعضای کاروان قرآنی نور در مکه مکرمه برگزار شد و در ادامه حجت الاسلام میرزا محمدی به بیان مسایلی درباره احکام و مناسک حج پرداخت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لازمه حج مقبول، انجام صحیح مناسک است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لازمه حج مقبول، انجام صحیح مناسک است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.