محمود عباس خواستار نشست فوق العاده سازمان ملل شد

محمود عباس خواستار نشست فوق العاده سازمان ملل شد

پس از جنایت امروز (شنبه) صهیونیست ها در مرکز غزه، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار تشکیل جلسه فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل شد تا این حمله مورد بررسی واقع شود.

به گزارش لاکو، در پی حمله امروز رژیم صهیونیستی به اردوگاه پناهجویان «النصیرات» در غزه، «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست جلسه ای فوق العاده برگزار کند.

خبرگزاری فلسطینی «وفا» گزارش داد: «در پاسخ به کشتار وحشیانه ای که نیروهای اسراییلی صبح امروز در اردوگاه پناهجویان النصیرات انجام دادند، محمود عباس دستور داده است که نماینده فلسطین در سازمان ملل درخواست تشکیل یک جلسه اضطراری در شورای امنیت بدهد تا تبعات این خونریزی بررسی شود.»

به گفته این خبرگزاری، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در این جلسه سعی دارد با بحث درباره اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی در غزه، این رژیم را وادار به پیروی از قوانین بین المللی کند، از جمله برقراری آتش بس.

در حمله امروز رژیم صهیونیستی به اردوگاه پناهندگان النصیرات در مرکز غزه، دست کم 210 نفر به شهادت رسیدند و صدها تن نیز مجروح شدند. شبکه خبری سی.ان.ان نیز هفته گذشته گزارش داد جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی مدرسه سازمان ملل در اردوگاه النصیرات را که آوارگان فلسطینی در آن پناه گرفته بودند، هدف قرار داده و بیش از 40 فلسطینی را به شهادت رساندند. رسانه آمریکایی پس از بررسی تصاویر منتشرشده گزارش داد که در این حمله از بمب های هدایت شونده  GBU-39 ساخت آمریکا استفاده شده است.

گرچه روشن نیست حمله امروز صهیونیست ها به النصیرات با چه مهماتی انجام شده، اما کارشناسان تسلیحاتی می گویند جنگ غزه نشان داده حتی استفاده از سلاح های کوچک تر یا مهمات هدایت پذیر هم به این معنا نیست که تمام حملات انجام شده با این سلاح ها قانونی هستند؛ زیرا جنگ غزه تا امروز تلفات غیرنظامی فراوانی داشته و بیش از 36 هزار و 800 فلسطینی به شهادت رسیده اند.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محمود عباس خواستار نشست فوق العاده سازمان ملل شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محمود عباس خواستار نشست فوق العاده سازمان ملل شد"، کلیک کنید.