مقام اطلاعاتی اوکراین: اوضاع در خط مقدم از زمان آغاز جنگ هم سخت تر است

مقام اطلاعاتی اوکراین: اوضاع در خط مقدم از زمان آغاز جنگ هم سخت تر است

یک مقام اطلاعاتی ارتش اوکراین اوضاع کنونی در خط مقدم نبرد با روسیه را از زمان آغاز جنگ هم سخت تر توصیف کرد.

به گزارش لاکو، «وادیم اسکی بیتسکی» جانشین سازمان اطلاعات نظامی اوکراین می گوید اوضاع در خطوط مقدم نبرد با روسیه حتی از زمان آغاز جنگ در فوریه سال 2022 هم دشوارتر است و حتی ممکن است بدتر از این هم شود.

این مقام اطلاعاتی اوکراین در مصاحبه با نشریه انگلیسی اکونومیست مدعی شد «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه به ارتش این کشور دستور داده پیش از جشن های «روز پیروزی» بر آلمان نازی در نهم می (20 اردیبهشت) و یا قبل از سفر او به چین در هفته پس از آن، دستاورد میدانی داشته باشند.

اسکی بیتسکی در این مصاحبه گفت: «مشکل ما بسیار ساده است، ما سلاح نداریم. ما از قبل می دانستیم که ماه های آوریل و می زمان سختی برای ما خواهد بود».

این مقام وزارت دفاع اوکراین گفت او راهی را برای اوکراین متصور نیست که بتواند به تنهایی در میدان نبرد با روسیه پیروز شود.

او همچنین گفت حتی اگر اوکراین بتواند روسیه را به سمت مرزهای 1991 عقب براند، در این صورت هم جنگ به پایان نمی رسد.

اسکی بیتسکی معتقد است راه پایان این گونه جنگ ها، مذاکره است و در حال حاضر هر 2 طرف در تلاش هستند تا پیش از برگزاری گفت وگوهای بالقوه آتی، «مطلوب ترین موضع» را اتخاذ کنند.

این مقام اوکراین در ادامه پیش بینی کرد که «مذاکرات معنادار» میان مسکو و کی یف تا پیش از نیمه دوم سال 2025 آغاز نمی شود.

اسکی بیتسکی درباره اوضاع میدانی هم گفت: «ارتش روسیه دیگر مانند سال 2022 نیست و حالا مانند یک پیکره واحد و با یک برنامه مشخص و تحت فرماندهی واحد عمل می کند».

مقام اطلاعاتی اوکراین همچنین گفت روسیه در حال تدارک برای یک حمله در مناطق خارکیف و سومی در شرق این کشور است.

او پیش بینی کرد حمله اصلی به این 2 منطقه اواخر ماه جاری میلادی و یا ماه آینده آغاز شود.

اسکی بیتسکی شمار نظامیان روس که در عملیات نظامی در اوکراین شرکت می کنند را هم 514 هزار نفر عنوان کرد.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقام اطلاعاتی اوکراین: اوضاع در خط مقدم از زمان آغاز جنگ هم سخت تر است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقام اطلاعاتی اوکراین: اوضاع در خط مقدم از زمان آغاز جنگ هم سخت تر است"، کلیک کنید.