مودی بار دیگر در انتخابات هند پیروز شد

مودی بار دیگر در انتخابات هند پیروز شد

کمیسیون انتخابات هند رسما پیروزی ایتلاف ملی دموکراتیک (NDA) به رهبری حزب «بهاراتیا جاناتا» متعلق به نارندرا مودی نخست وزیر هند در انتخابات پارلمانی این کشور را تایید کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری لاکو، مودی بار دیگر در سمت نخست وزیر هند ابقا شد اما این بار وی به متحدان خود وابسته خواهد بود زیرا حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) به رهبری مودی 32 کرسی از 272 کرسی خود در مجلس عوام هند موسوم به «لوک سبها» را در مقایسه با انتخابات 2019 از دست داد و به این ترتیب در این دور از انتحابات 240 کرسی را به دست آورد.

ایتلاف ملی دموکراتیک (NDA) به رهبری حزب بهاراتیا جاناتا در انتخابات مجلس عوام هند جمعا 291 کرسی از مجلس 543 عضوی به دست آورد در حالی که ایتلاف گسترده ای از مخالفان حزب حاکم (بهاراتیا جاناتا) به رهبری حزب کنگره متعلق به راهول گاندی تنها موفق به کسب 234 کرسی شد.

حزب کنگره که در انتخابات 2019 موفق به فتح 52 کرسی مجلس عوام هند شده بود با وجود اینکه در انتخابات امروز موفق به کسب 99 کرسی این مجلس شد اما موفق به پیروزی بر حزب حاکم «بهاراتیا جاناتا» به رهبری مودی نشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مودی بار دیگر در انتخابات هند پیروز شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مودی بار دیگر در انتخابات هند پیروز شد"، کلیک کنید.