مولدسازی زمین برای تاسیس پاساژ خلاف مصلحت و منفعت شهر و مردم است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

مولدسازی زمین برای تاسیس پاساژ خلاف مصلحت و منفعت شهر و مردم است - خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری لاکو، حجت الاسلام رکنی حسینی ضمن انتقاد از فروش زمین های دولتی برای ساخت پاساژ و مولدسازی نادرست، به تبیین برخی از آسیب های شهری پرداخت و تصریح کرد: زمین های بلااستفاده و رها شدن سطح شهرستان را باید به نفع آینده شهر و بهره مندی تمام نسل ها به کار گرفت؛ با مولدسازی هدفمند می توان در توسعه زیرساخت های شهری موفق عمل کرد.

امام جمعه گناوه ضمن ارایه توضیحاتی در رابطه با مولدسازی دارایی های دولت و تجربیات کشورهای توسعه یافته در این مسیر، تصریح کرد: مولدسازی دارایی های دولت باید در راستای شناسایی اموال بلااستفاده با ارزش افزوده و بهره وری پایین و یا رها شده دنبال و بهینه سازی مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مولدسازی دارایی های دولتی را باید به سمت توسعه زیرساخت ها سوق دهیم، خاطرنشان کرد: در شهرستان گناوه مسکن و شهرسازی زمین های بلااستفاده و اموال غیرمنقولی دارد که باید با در نظر گرفتن مصلحت شهری آنها را در مسیر تقویت زیرسازی ها و توسعه آبادانی شهر به کار گرفت.

امام جمعه گناوه بر اهمیت بهبود فضای آموزشی، افزایش فضای سبز، حل معضل دست فروشان و.. اشاره کرد و ابراز داشت: اگر زمین ها را درحالی که ارزش افزوده ای برای دولت ندارد بفروشیم، خلاف مصلحت و منفعت شهر و مردم قدم برداشته ایم؛ با درایت بهتر و کارشناسی بیشتر می توان از این ظرفیت برای حل معضلات اجتماعی شهر استفاده کرد.

وی با بیان اینکه فروش زمین برای تاسیس پاساژ هیچ نفع عمومی و دولتی به دنبال ندارد و صرفاً افزایش درآمدی گذرا است، خاطرنشان کرد: تاسیس پاساژ تجاری هیچ تولید، بهره وری و ارزش افزوده ای برای دولت نداشته، درآمدهای حاصله عموماً خرج هزینه های جاری خواهد شد.

حجت الاسلام رکنی حسینی ضمن ارایه پیشنهادی تهاتر زمین های بلااستفاده با شهرداری برای ساماندهی جانمایی دست فروشان را بسیار مهم ارزیابی نمود و اذعان داشت: پیگیری مطالبات و بیان دغدغه های مردم مهم ترین رسالت راهگشای ایمه جمعه است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مولدسازی زمین برای تاسیس پاساژ خلاف مصلحت و منفعت شهر و مردم است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مولدسازی زمین برای تاسیس پاساژ خلاف مصلحت و منفعت شهر و مردم است – خبرگزاری لاکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.