میلیاردرهایی که از نردبان دیگران بالا رفتند

میلیاردرهایی که از نردبان دیگران بالا رفتند

تقریبا همه میلیاردرهای آمریکایی، موسس یا وارث ثروت خانوادگی هستند اما فوربس 26 نفر از 760 میلیاردر آمریکایی را شناسایی کرده که با بالا رفتن از نردبان شرکت، به موفقیت رسیدند.

به گزارش لاکو، تقریبا همه میلیاردرهای آمریکا، یا یک شرکت بسیار موفق تاسیس کردند یا ثروت هنگفتی را به ارث بردند. اما تیم کوک، مدیرعامل اپل، جیمی دیمون، مدیر عامل بانک جی پی مورگان، و استیو بالمر، مدیرعامل سابق مایکروسافت، از معدود موارد استثنا هستند.

مجله فوربس تنها 26 نفر را در فهرست 760 میلیاردر آمریکایی خود شناسایی کرد که نه کارآفرین هستند و نه از خانواده ثروتمندی آمدند، اما با این حال، موفق شدند با کار در شرکتهایی که ایجاد نکرده بودند، دارایی خالص 10 رقمی را جمع آوری کنند.

مسیرهای آنها به سمت ثروتهای هنگفت، از استخدام شدن به عنوان کارمندان اولیه یا مدیران عامل در شرکتهای بزرگ فناوری، تا بالا رفتن از نردبانهای شرکتی در صندوقهای تامینی، شرکتهای سرمایه گذاری خصوصی و بانکهای سرمایه گذاری، متغیر است.

طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، بالمر با ثروت حدود 143 میلیارد دلار که عمدتا به دلیل سهام حدود چهار درصدی او در مایکروسافت است، در راس این عده به چشم می خورد. وی برای اولین بار در سال 1980، به عنوان دستیار بیل گیتس، رییس وقت مایکروسافت، به این غول نرم افزاری پیوست و از سال 2000 تا 2014، مدیرعامل این شرکت بود.

بالمر در رتبه ششم فهرست بلومبرگ قرار دارد، تنها یک رتبه و 3 میلیارد دلار پس از بنیانگذار مایکروسافت، ایستاده است.

اریک اشمیت، مدیرعامل سابق گوگل، (21 میلیارد دلار)، چارلز سیمونی، معمار نرم افزاری ارشد سابق مایکروسافت، (7.3 میلیارد دلار)، جف روچیلد، نایب رییس سابق فیس بوک، (5.7 میلیارد دلار)، و جف اسکول، رییس سابق فروشگاه اینترنتی  eBay، (4.3 میلیارد دلار) هم در فهرست میلیاردرهایی دیده می شوند که برای دیگران کار کردند.

از دیگر چهره های سابق می توان به شریل سندبرگ، مدیرعامل سابق متا، (2 میلیارد دلار) و مگ ویتمن، مدیرعامل سابق eBay (3 میلیارد دلار) اشاره کرد.

مدیران فناوری در فهرست فوربس شامل فرانک اسلوتمن، مدیر عامل اسنو فلیک (3.5 میلیارد دلار)، تیم کوک اپل (2.1 میلیارد دلار)، سافرا کاتز، مدیرعامل اوراکل (1.8 میلیارد دلار) و لیزا سو، رییس شرکت ای ام دی (1.1 میلیارد دلار)، هستند.

نخبگان دنیای مالی هم در این فهرست حضور دارند و چهره هایی نظیر رمزی مسلم، مدیرعامل شرکت وریتاس کپیتال (9 میلیارد دلار) تا جیمی دیمون جی پی مورگان (2 میلیارد دلار) و لوید بلانک فین، مدیرعامل سابق گلدمن ساکس (1.2 میلیارد دلار) را دربرمی گیرند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، تنها دو نفر در فهرست فوربس، خارج از دنیای فناوری و مالی بوده اند که شامل تور پترسون (2.4 میلیارد دلار)، مدیر سابق شرکت بازرگانی زغال سنگ گلنکور و پل ساویل، رییس اجرایی و مدیرعامل سابق شرکت ساختمان سازی ان وی آر هستند.

پایان خبر لاکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "میلیاردرهایی که از نردبان دیگران بالا رفتند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "میلیاردرهایی که از نردبان دیگران بالا رفتند"، کلیک کنید.